Анастасія Шелухіна: «Шукайте і пробуйте. Зберігайте спокій та позитив у будь-якій ситуації»

Share

Спілкувалася Валерія Черняк

Дівчина, яка відвідала 17 країн, і переважну частину з них автостопом. Знайомтеся: позитивна й весела, енергійна й далекоглядна Анастасія Шелухіна.

— Автостоп чи спланований маршрут? Згадуючи дебати, можна подумати, що відповідь однозначна, але все ж таки…

— Цікаве запитання. Але, чесно кажучи, зараз не можу відповісти однозначно. Трішки вже перегораю від автостопу після кількох мандрівок. Та все одно користуюся, бо звикла до заздалегідь не спланованої подорожі — ніколи не знаєш, що тебе очікує: ночівля на заправці, у фурі чи в довгоочікуваного хоста.

— Як ти знаходиш собі компанію?

— Мене оточують хороші люди — і оточували досить часто. Звісно, уже є компанія людей, які раді поїхати будь-куди та очікують знову на мої чудернацькі ідеї. Складається таке враження, що вони завжди з наплічниками. Автостоп і є чудовою нагодою познайомитися та знайти нових неймовірно цікавих особистостей: від мера міста до таксистів, які раді потеревенити з тобою. Усе цікаве трапляється саме тоді, коли ти найменше цього очікуєш.

— Які обов’язкові речі для автостопу?

— Мабуть, усе по мінімуму. Ви самі маєте зрозуміти, що для вас необхідно. Сміливцям, які їдуть у довготривалу подорож і пересуваються нічними дорогами, особисто я раджу предмети, що допоможуть водіям вас побачити (ліхтарик, жилетка, браслет). Зазвичай це речі, які береш із собою в похід у гори. Каремат та спальник теж одні з найпотрібніших. Вода, батончики, ліки, теплі речі тощо. Не зустрічала ще тих, хто вкладає і в без того великий рюкзак фен або ж сковорідку, хоча сьогодні диваків вистачає.

— У тебе були «дивні» випадки каучсерфінгу?

— Особисто в мене ні, але в друзів траплялися. Хлопці ночували з геями, і добре, що вчасно поїхали (хоча зазвичай це адекватні люди). Звісно, були й такі неприємні випадки, коли відмовляли в останній момент. Якщо вам теж відмовили ввечері, коли ви майже дісталися коуча, раджу шукати інших хостів, не витрачайте даремно свій час: вам безрезультатність у такий момент ні до чого.

— Тоді як знайти швидко житло?

— У таких випадках раджу emergency host. Крім того, завжди можете звернутися до храмів, сквотів (якщо особистий комфорт вам не дуже потрібен) або просто банально з резервних грошей зняти місце в хостелі (у більшості країн Європи коштуватиме від 10 до 20 євро). Найбільшу базу хостелів по всьому світу має голландський ресурс booking.com та ірландський hostelworld.com. Також люди часто користуються мережею Airbnb, яка популярна в понад 190 країн світу. Безпечно і з місцевими.

— Які поради можеш дати майбутнім мандрівникам, що тільки-но дізналися про нове слово «автостоп»?

— Шукайте і пробуйте. Зберігайте спокій та позитив у будь-якій ситуації. Спочатку спробуйте поїхати на недалекі відстані, щоб зрозуміти, чи вам такий вид подорожі до вподоби. У мене теж починалося все без великого багажу знань. І пам’ятайте, що ніхто не винен у тому, що ви вже третю годину не можете нікого зупинити: усе залежить від випадку. До речі, я сама не зупинилася б, якщо швидкість руху понад 100 км/год. Тож майте повагу до водіїв.

Корисні програми, які можуть знадобитися, — це, безумовно, hitchwiki та maps.me. Хай щастить! А з кожним дивним випадком буде що згадати потім! Успіхів і тримайте хвіст пістолетом :)