Вимагаємо ефективного розслідування вбивства Катерини Гандзюк

Share

Вчора Катерина Гандзюк померла. Причина – не пережила напад сірчаною кислотою. Померла від наслідків, від отриманих опіків, бо на активістку вилили літр кислоти і це її вбило. Клінічну причину смерті покаже розтин. Але він не дасть відповіді на питання: ХТО ВБИВ КАТЮ ГАНДЗЮК?

17 і 19 серпня 2018 року Національна поліція спільно зі СБУ затримала п’ятьох осіб, які обґрунтовано підозрюються в організації і вчиненні нападу на активістку. Серед них є також і той, хто фігурує у справі як організатор, і особа, яку називають безпосереднім виконавцем. Обидві ці особи зараз перебувають під вартою, іншим трьом підозрюваним обрано інший запобіжний захід – домашній арешт.

Наразі замовники вбивства Катерини Гандзюк не встановлені. І навіть теоретична можливість їхнього встановлення і притягнення в подальшому до кримінальної відповідальності під великим питанням через процесуальні перешкоди, які навмисно або з недолугості створені Генеральною прокуратурою України.

Активісти ФРI вимагають:

  • від Голови Національної поліції України – швидкого та ефективного розслідування нападу та вбивства, а також публічного звіту про його результати.
  • від Генерального прокурора України – забезпечення швидкого та неупередженого розслідування проваджень стосовно смерті Катерини Гандзюк.
  • від Верховної Ради України – створення тимчасової слідчої комісії(ТСК) Верховної ради України для розслідування нападів на громадських активістів, включення у склад Мустафи Найєма та інших депутатів, до яких у громадських активістів та правозахисників є довіра та НЕ включення до складу Антона Геращенка, який у цій ситуації є заангажованою особою.

За останні місяці ФРІ організувала та приєдналася до двох всеукраїнських акцій з приводу нападів на активістів. Вчора о 19:00 ми вийшли вшанувати пам’ять Катерини у Києві, Харкові, Львові, Одесі тощо. ФРІ має намір тримати цю справу на контролі, доки не будуть знайдені та покарані виконавці і замовники.