Підсумок: Всеукраїнський вуличний університет

Share

Отримувати знання на свіжому повітрі – таку альтернативу формальній освіті просуває ФРІ. І якщо літні освітньо-мотиваційні табори закінчились, то саме вересень – час для Вуличних університетів.

Свіже повітря, каремати, актуальні теми – все це про Вуличний університет від ФРІ. А невелика кількість “студентів” сприяє концентрації та взаємодії.

Вуличні університети організовуються кожного року, в 2018 вони проходили під слоганом Мисли ширше, а базовою темою став Екоактивізм.

Цього вересня ФРІ провела 5 ВУ у таких містах:

  • Київ
  • Запоріжжя
  • Одеса
  • Луцьк
  • Северодонецьк

Давайте дізнаємось особливості кожного проекта!

 

Вуличний університет в Києві

Дата: 22 вересня

Кількість студентів: 17

Головною темою ВУ Київської ФРІ стала екосвідомість та екоактивізм. Насправді, кожен з нас може щоденно сприяти зменшенню відходів. Спікеркою стала Людмила Осипчук.

Також учасники заходу дізнались про міфодизайн від Євгена Бондаренка.

 

Інсайт виступу:

 

Вуличний університет в Луцьку

Дата: 30 вересня

Кількість студентів: 23

Лучани навчались креативного та критичного мислення разом з Ірою Климук – доцентом СНУ. Також спілкувались на Екотеми (zero-waste, сортування сміття, раціональне споживання) разом з Kapою Greten – екоактивісткою. Крім того, послухали історію успіху: як з металобрухту робити предмети вжитку та декору від Сергія Шмидта – художник, коваль.

 

Інсайт виступу також на екологічну тему:

Вуличний університет в Сєвєродонецьку

Дата: 23 вересня

Кількість студентів: 15

Активістка Тумблер Анастасія Малкова презентувала проект Еко-Школа та розповіла, як за допомогою маленьких щоденних справ робити світ навколо трохи чистішим і кращим.
Ольга Урсол поділилася знаннями з академічної доброчесності й довела на власному досвіді, що перейти від теорії до практики — можливо та потрібно.

 

Інсайт:

Вуличний університет в Одесі

Дата:  17 вересня

Кількість студентів: 15

Одеса пішла в правозахисний бік та розповідала учасникам, як Взаємодіяти з поліцією (Сергій Перникоза – експерт УМДПЛ). Також Юрій Дяченко – Голова місцевого ДемАльянсу розповідав про права людини.

Інсайт:

Вуличний університет у Запоріжжі

Дата: 23 вересня

Кількість студентів: 15

Темою Запорізького ВУ стали Можливості для молоді. Молодіжні обміни, проекти за кордоном та в Україні – цим загорілась місцева молодь.

Інсайт: