Прокрастинація – це міф

Share

​Якщо ви знаєте, хто у ФРІ краще за всіх кидає маркери на тренінгах, починайте читати з питань.

Для інших коротко розповімо про Дмитра Дядика. За освітою він магістр з аналітики комп’ютерних систем, а за покликанням – тренер і учень одночасно.

Жив в США та Німеччині. Марафонець. Підприємець. Професійний бізнес-тренер в напрямку планування і продажу. Заснував і очолював 2 роки Донецьку ФРІ, був 2 рази заступником голови ФРІ, член Ради Старійшин 8-го скликання.

— Як ти розставляв пріоритети и обрав саме тайм-менеджмент як справу життя?

— Тайм-менеджмент для мене особисто був цікавий давно ще з 2011 року. Ділився знаннями з планування та мотивації як хобі всередині ФРІ. Поворотна подія сталася в 2014 на таборі “Лідер”.

Коли після проведення першої половини тренінгу «Автопінок» підійшло 7 чоловік і почали питати: «А ти береш гроші за це? Чому ти не заробляєш тренінгами? У тебе ж круто виходить і ти даєш багато цінності».

Це був той імпульс, який дав зрозуміти, що моє хобі вже стало чимось більшим, ніж просто улюбленою справою. Через 3 місяці перша консультація за гроші. Для мене це стало зворотнім зв’язком від оточення і одночасно улюбленою справою, яка приносить фінансовий результат.

— Як зупинити себе, коли намагаєшся встигнути усе и не встигаєш?

— Запізнюєшся – гальмуй! Якщо з’являється метушня, то правильним рішенням буде зробити зупинку, щоб перестати витрачати час на автопілоті.

“ВСЕ” встигнути неможливо, тому що потенціал використання часу набагато більше, ніж та кількість справ, на котрі його можемо використати. Тут мова йде, на що ВАЖЛИВЕ його варто приділити, щоб бути щасливими, наповненими енергією, радіти прожитому дню!

Рішення (від англ. Decide) – це відсікання зайвого. Іншими словами, коли розумієш, що насправді важливо, то це допомагає фокусуватися на найголовнішому в житті, легко прибирати недоцільні дії.

— Дай ТОП-5 порад по тайм-менеджменту

  1. Немає універсальної системи тайм-менеджменту. Її можна тільки створити самому, пробуючи різні інструменти і залишаючи максимально робочі.
  2. Приділяти на планування 1% від планованого активного періоду часу (щоб спланувати завтрашній день при обліку 8 ​​годин сну -> 24 – 8 = 16 годин = 960 хв, а 1% = 9,6 хв; для планування тижня = 65-70 хв; місяця = 4-4,5 години).
  3. Жорстко планувати тільки 60% свого часу, а решту – 20% залишати на гнучкі справи + 20% “подушка безпеки”.
  4. Планувати свій завтрашній день ввечері перед сном, щоб задіяти підсвідомість під час сну для оптимального вирішення майбутніх справ.
  5. Обов’язково плануйте в своєму графіку жаданий, найбільш приємний, який відновлює максимально Ваші сили відпочинок!

— Як боротися з прокрастинацією?

Прокрастинація як і лінь – це дуже зручний міф, щоб не робити важливе в житті і сховатися за неї.

Коли цікаво жити, то їй немає місця. Наш організм дуже мудро влаштований. Якщо щось подібне ви відчуваєте (крім, реальної фізичної/інтелектуальної перевтоми, коли потрібно 1-2 діб повноцінного відпочинку), то ваш організм переходить в режим сну або режим економії енергії. Тобто, якщо вашому мозку, тілу, серцю незрозуміла причина, заради якої потрібно діяти, то на ці дії організм просто не виділяє енергії, тому що не розуміє, що вони дадуть / до чого цінного приведуть вас в майбутньому.

Якщо вивчення англійської для вас було самоціллю, але не мотивувало, тоді рішення лежить у знаходженні запальної мети, яка дає енергію діяти, яка спонукає внутрішнє сильне бажання її втілити. Наприклад, стажування закордоном або поїздка за програмою обміну.
У цьому випадку вивчення англійської стає проміжної метою (засобом досягнення більшого), і організм виділяє енергію на дію.