ФРІшники взяли участь в тренінгу для тренерів з неформальної освіти в Сербії

Share

Активісти  Київського та Дніпровського осередків ФРІ  Юлія Мороз та Євгеній Луганський взяли участь у міжнародному тренінгу для тренерів з неформальної освіти “Open Agenda — The floor is yours” від нетворку Youth for Exchange and Understanding International. Захід тривав з 4 по 11 квітня 2017 року в Сремських Карловцях, Сербія.

Мета навчального курсу — реалізувати інноваційний підхід у напрямі неформальної освіти та зміцнити елементи самонавчання. Унікальність заходу полягала в тому, що програму тренінгу запропонували лише на перший та останній день, для усіх інших днів учасникам надали можливість самостійно організувати процес навчання.  Для організаторів такий формат був нововведенням, і ніхто не міг передбачити подальшого розвитку подій.  У результаті учасники сформували власну програму, самостійно навчали одне одного відповідно до поставлених цілей та напрацьованого бекґраунду.  За цей час теперішні та майбутні тренери розглянули роль тренера в навчанні, складні ситуації та як їх вирішувати, вивчили принципи утворення та збереження позитивної динаміки групи, попрактикували активне слухання та нові підходи до учасників, обговорили їхню мотивацію, а також провели дискусію про самовпевненість та саморозвиток.

Протягом навчального курсу кожен з учасників мав змогу поспілкуватися одне з одним, поділитися власними ідеями, напрацюваннями та досвідом, повчитися в кожного з присутніх і просто приємно та з користю провести час.

Організатори і учасники дійшли згоди що такий формат тренінгу ефективний, тож скоро очікуймо на другий етап проекту “Open Agenda — The floor is yours”.  Також чекайте на заходи з представленням результатів тренінгу в Дніпрі та Києві, і долучайтеся!