Журналістська Кузня “ЖуК 6.0” у Львові

Share

Минули ще одні яскраві та насичені вихідні журналістської кузні!

 
3 дні поспіль учасники слухали лекції про те, без чого справжньому журналісту не обійтись. Надихнулись мотиваційними розповідями та історіями успіху.

 
У п’ятницю до нас у гості з шаленим драйвом, цікавою мультимедійною презентацією та запаленими пристрастю до своєю роботи очима прийшли двоє із засновників Радіо Сковорода. Андрій Чемес та Артем Галицький розповіли про те, як створювалось перше україномовне мандрівне онлайн-радіо. Якими зусиллями вдалось зробити його прогресивним, відкритим та незалежним. Як виникла ідея мандрівного радіо, яке замандрувало на саме євробачення та футбольний чемпіонат у Франції. Потім ми висловили свої думки щодо недільного мітингу, на якому були присутні учні журналістської кузні та зробили декілька практичних вправ.

 

 
Субота була насиченою корисною інформацією та захоплюючими розповідями.

Розпочали активну суботу засновники компанії And action, що випускає одні з найоригінальніших рекламних роликів і корпоративних фільмів. Генерує неймовірні ідеї анімаційних відео та втілює їх в життя. Всупереч отриманій освіті, двоє програмістів, геодезист та філолог – Богдан Лисик, Віталій Небельський, Іван Іщенко та Тарас Мучичка, роблять те, що люблять та те, від чого отримують невимовне задоволення. І саме цю історію успіху пощастило послухати нашим учасникам. Хлопці дали відповіді на питання, з чого все почалось, чи справді так важко запустити у світ власний проект та зробити з нього потужну компанію.

 

 

Наступною прокачувала майбутніх медівників Анна Лі, дизайнерка кінотеатру “Коперник”. Розповіла і показала на практиці, як створити цікаву ілюстрацію без використання магії для соціальних мереж та віртуального журналу. Також, основи фото шопу, лайфхаки для ілюстратора та багато чого досі невідомого та настільки важливого.

 

 

Світлана Кирильчук – ведуча радіо Вголос поділилась власним досвідом на радіо, вилила світло на усі підводні камені роботи в цій сфері. Змоделювала ідеального радіоведучого, розкрила власні таємниці, як наблизитись до досконалості у медіа-сфері. І під кінець, так би мовити, для закріплення пройденого матеріалу, було проведено тренінг-імітацію радіоведучого.

 

 

Останній день був чи не найколоритнішим з усіх своєю атмосферою.

Першим виступив Ярослав Назар. За його плечима досвід у редакціях: «День», «Kyiv Post», «Високий замок», інтернет-видання: “The Ukrainians”, «Zahid.net», «NewsPost», ФМ радіостанція «Львівська хвиля», Українська служба BBC тощо. Однак він переконаний: майбутнє за радіо в режимі онлайн.
Багатогранним навичками, багатим досвідом та глибокими знаннями у медіа поділився Ярослав Розповів, як він став тим, ким є сьогодні. Дав вказівки та поради, витесані з власного життєвого шляху тим, хто мріє стати гуру у цій справі.

 

 

Підхопила такий чудовий старт Катя Недеснова, журналіст Громадське.ТВ. Прогресивна леді ввела в курс журналістики нової ери, розповіла про новітні тенденції у світі медіа і показала все це на реальних прикладах. Відкрила безліч ресурсів для мультимедійних статей та проектів, що стане у нагоді кожному.

 

 
Опісля відбувся довгоочікуваний конкурс на найкращий лонгрід, призом якого був оригінальний блокнот з логотипом ЖУК та презентація молодіжної громадської організації ФРІ.

Закінчився останній вечір журналістської кузні розмовами за запашною кавою за смачними львівськими пляцками. Учасники обмінялись контактами та вже почали обговорювати свої власні перші кроки у світ журналістики.