Вірші, пісні та Одеса

Share

18 листопада Радіо ФРІ відвідало чудовий концерт одеської групи «Public Drama» у музеї арт-клубу «Вихід». Концерт був неймовірним, глядачі отримали естетичне задоволення від творчості музикантів. Ця група є незвичайною: вона складається з двох прекрасних дівчат Анастасії  Бойченко – клавіші, та Марії Тимощук – голос. Специфіка групи у тому що їх пісні – це вірші українських письменників, покладені на власноруч написану музику. Після затишного концерту, нам вдалося поспілкуватися з дівчатами.

Радіо ФРІ: Розкажіть як з’явилась група? Кому прийшла ідея створення гурту? Як народився ваш проект «Public Drama»?

Маша: Ми разом з Настею навчалися в одному університеті. Там проходив конкурс «Пісня року» до Нового Року, і треба було виконати пісню на новорічну  тематику, щоб там було слово «сніг» або «Новий Рік». Я декілька разів вже виступала в універитеті і знала, що Настя фантастично грає на піаніно, мені дуже подобалось. І запропонувала  Насті зробити виступ небанальним, не під фонограму. Ми дуже захотіли зробити живий виступ: фортепіано та вокал. Для цього ми обрали пісню Red Hot Chili Peppers “Snow”.

Настя: Її ми теж зробили по-своєму і на конкурсі  зайняли друге місце. Нам дуже сподобався сам процес створення пісень, нашої спільної творчості. Ми подумали, що я класно співаю, Настя добре  грає, і чому б не створити гурт.

Радіо ФРІ: У вас дуже цікава назва, розкажіть, що вона означає?

Маша: Назва «Public Drama»  пов’язана з українською літературою, тому що цю фразу Марія знайшла в книзі Любка Дереша «Голова Якова». Цей вислів нас зачепив, і ми зрозуміли, що він нам підходить. Ми почали грати, коли в нас у країні були драматичні події, і ні про що інше зовсім не могли грати. Крім того, ми з Настею такі люди, котрі люблять музику, яка чим закрученіше, тим і цікавіше, тому ми теж намагаємося не впадати в банальності, а вигадувати щось привабливе для нас і наших слухачів, наприклад, дисонанси, драматичні елементи, які характеризують назву «Public Drama».  
OIgAOpaQ_Jg

Радіо ФРІ: Ви вдвох пишете музику?

Настя: Так, звичайно, музику пишемо удвох, але віршів не пишемо, ми використовуєм тексти сучасних українських письменників! У нас поки не виходить писати дійсно гарні вірші, але маємо надію, що колись ми це виправимо. Зараз ми маємо мету – популяризувати українську літературу, українську поезію, бо є дуже багато імен,  про які ніхто не знає і навіть не підозрює. Маємо надію, що колись слухачі почують нашу пісню, їм сподобається музика та текст, вони погуглять і зрозуміють, що у цього письменника є й інші прекрасні твори. А це загалом буде розвивати українську літературу, це наша глобальна ціль.

Маша: До речі, мені щойно спало на думку, що нам самим цікаво досліджувати українську літературу: пошук тексту під музику – це дуже цікавий процес, і він у нас  триває  дуже довго. Ми читаємо щось одне, друге, третє, п’яте, молодих, старих письменників. Шукаємо поки не знайдемо текст, що буде нам до душі. Цей процес дуже важливий для нас, бо так ми знайомимося з новими іменами, з новими віршами уже популярних та відомих письменників.

Радіо ФРІ: Яка публіка переважає у вас на концертах?

Маша: У нас публіка дуже різна: ось на минулий концерт до нас приходив мій викладач з університету, сьогодні на концерті ви можете побачити аудиторію різної вікової категорії. Взагалі, ми не вимірюємо публіку  за віком, нам важливий сенс, адже не важливо – тобі 40, 50, 60 або 20, аби ти любив поезію!

Радіо ФРІ: За яким треком вас  впізнають серед інших ?

Настя: Дуже цікаве питання. Я чула, що нас впізнають за твором Юрія Іздрика «Молитва»… А ще хочемо сказати, що в нас  лише одна пісня записана  у професійній студії, а інші ми записували своїми силами! Зараз це цілком реально! (Трохи мотивашки для новачків).

Маша: О, до речі, ще нас впізнають по cover версії «Snow».

 

FFvkL7todSc


Радіо ФРІ: Які плани на майбутнє?

Маша: Ми таких довгострокових планів не будуємо, бо це… складно. Але ми дуже хочемо поїздити Україною, зробити тур. На жаль, у нас  зараз не виходить, тому що графіки не збігаються, навіть у  нас з Настею.  Для нас музика є не основною діяльністю, ми працюємо, тому це досить складно. Але ми хочемо здійснити цей задум наступного року, бо маємо слухачів, які стежать за творчітю, кличуть до себе в місто, підтримують в соціальних мережах.

Настя: У найближчих планах зняти кліп на пісню «4/5», за віршем Олени Теліги. Чому нам дуже подобаються саме квартирники, так це тому, що ми спілкуємося  з аудиторією, слухачі діляться враженнями, емоціями, знайомимося з прекрасними та цікавими людьми. І от на минулому концерті, ми познайомились з режисером Сергієм Пшеничним. Він підійшов і запропонував зняти кліп!

І ось саме зараз ми знаходимось у цьому творчому процесі і маємо надію, що до кінця 2016 року завершимо цей кліп! Насправді, складно знімати без грошей, але це дуже цікаво. Безліч нових знайомств, розповідаємо усім про нашу ідею, і це такий кайф бачити людей, які горять нашою ідеєю так само, як  і ми!

 

Слухайте Радіо ФРІ та не забувайте підписуватись на наші сторінки:

Автори: Олена Кохан та Валерія Головачова.