Треба більше крові!

Share

В Кропивницькому завершився тиждень донорства. За п’ять днів донорами стало 60 людей, які здали на потреби хворих людей більше 20 літрів крові.

«Тиждень донорства розпочався із «Кривавого понеділка», який припав на святкування Хелловіну. Такий тематичний формат, за відгуками, багатьом сподобався. За результатами закінчення акції можемо сміливо сказати: «Це успіх!». Оскільки у нас вже проходило три хвилі тижня донорства, але цього тижня, четвертого, прийшла рекордна кількість донорів – 60, – каже координатор акції Дар’я Копієвська. – Вони здали більше 20 літрів крові, яку відправлено до банку крові обласної лікарні. За попередні три хвилі всього здало кров сто донорів. Порадувало, що багато людей вже не вперше приходили. Ті, хто вперше долучився до акції, робили це з ентузіазмом і натхненням. Також вдячні тим, хто допомог з організацією, – начальнику КЛА НАУ Сергію Недільку і представнику Волонтерського руху першої медичної допомоги Світлані Бондаренко».

Як додають координатори акції, база донорів, у якій зберігалося дві сотні контактів донорів, після акції поповнилася 35 новими людьми, які готові прийти на допомогу тим, хто цього потребує. Кров четвертої позитивної групи волонтери передали до онкодиспансеру для хворого хлопчика.

«Думаю, на збільшення кількості бажаючих стати донорами вплинуло декілька факторів. По- перше, обізнаність про користь робити такі вчинки стає все вищою. По-друге, багато людей стикаються з тим, що їхнім рідним також інколи потрібна допомога, а часто важко знайти людей, які зголосяться пройти цю процедуру. По-третє, можемо констатувати, що добре працює і «сарафанне радіо» – були такі «старі» донори, які прийти самі не змогли, але замість себе прислали друзів», – додала Дар’я.