ФРІ по-французьки

Share

Поговорімо про студентські організації. Чи не в кожній країні є група чи навіть декілька активних молодих людей, яких розпирає від бажання щось змінити, реалізувати себе і, урешті-решт, просто займатися тим, що подобається.

Коли я мешкала в Україні, то мала за честь бути частиною великої ФРІ-шної сім’ї. Не буду перераховувати увесь список громадських організацій, just google it, якщо вам цікаво.

Те, що я для себе зрозуміла, у нас йде орієнтація на саморозвиток: медіа-грамотність, права споживачів, співпраця з бізнес-сектором, ораторське мистецтво та багато іншого. Бо це те, чого потребує наша ЦА. В українців у ДНК працелюбність. Скільки б постів про прокрастинацію ви не лайкали і не коментували словом “тру”, зрештою, в середньому ми залишаємося працюємо більше і наполегливіше за інші нації ( азіати не рахуються).

Змінивши країну проживання, я потрапила в трохи інше суспільство з іншими пріоритетами. Варто зрозуміти, що французи завжди все намагаються робити із задоволенням. Це стосується і студентських організацій. Тут не знайдеш афіші про проведення тренінгів, скоріше про клуб дегустаторів вина ( не метафора, до речі).

extraordinary-season-london-screening-4-small

Майже всі заходи, які тут організовуються, спрямовані на веселе і цікаве проведення часу, і головне – avec plaisir (з задоволенням). Щопонеділка безкоштовний перегляд фільму. У нас його б зробили іноземною мовою, аби таким чином її покращувати . Не знаю, чим пояснити такий соціальний феномен і взагалі як до нього ставитися.

Одна моя знайома – член молодіжної організації. І чим вони займаються, як ви вважаєте? Відкрили молодіжне кафе для студентів з розважальними заходами.

Ще одна суттєва різниця, як на мене, полягає у співпраці бізнес-сектору з волонтерськими організаціями. Усі заходи, які я відвідувала, були “укомплектовані” майже на 100%. Наприклад, недавно проводився фестиваль, який називався “Клермон ( моє місто) вітає своїх студентів”. Людина, яка працювала фандрайзером, у душі завжди ним залишається. Чисто з професійної точки зору навіть дрібні заходи мали купу приємних сюрпризів для їхніх учасників. Безкоштовний проїзд у громадському транспорті, чудові шоу та концерти з участі зірок та пристойним звучанням. Їжа, фото, сувенірна продукція, типу окулярів та сумок, знижки в кінотеатри та багато іншого.

france-protest-47507383

Наступний аспект – це правозахисна діяльність. Французи на весь світ відомі своїми протестами. Хоча ми також. Можна навіть сказати, що це в медіа-просторі нас відділило від інших пост-радянських держав і зробило країною, про існування якої знають. На вулицях тут часто можна зустріти молодь –еко-активістів, що одягнуті з поліетиленові мішки з плакати з лозунгами про захист навколишнього середовища. Тут це вже стало звичною річчю і вже ніхто не намагається зняти відео і викласти на Youtube. Крім мене.

Інколи взагалі не можна зрозуміти, проти чого вони виступають. Але тим не менш люди тут у цьому плані активні і досить “продвинуті”. Україна поки залишається осторонь ( у порівнянні з Францією).

Зрештою, ми всі свої недоліки компенсуємо проактивністю і ентузіазмом, чого в нас хоч відбавляй. Але, звісно, це стосується меншості, хоч в останні роки пропорція між активними та пасивними зменшується.

Автор: Дарина Токмачова