Життя стає яскравішим з Erasmus+

Share

З 15 по 23 травня 2016 року вісім фрішників із різних куточків України були учасниками захоплюючого проекту “Make your life more colorful” у Туреччині в рамках програми Erasmus+. Програма Еразмус + – це програма Європейського Союзу, яка підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність в сфері освіти, підготовки, молоді та спорту, а також розвиток потенціалу вищої освіти. Головна тематика проекту Make your life more colorful полягала у проблематиці ожиріння в наступних країнах-учасницях: Албанія, Болгарія, Италія, Румунія, Македонія, Чехія, Україна та Туреччина.

фото 1

Цікаво, чим займаються учасники на міжнародних проектах?  Наші хлопці та дівчата відповіли на це питання дуууже розгорнуто в своїх фідбеках. Тож, першою своїм відгуком про проект поділиться ФРІшниця із Дніпра – Валерія Мартинець.« Кожен проект унікальний, іноді краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Це завжди нові люди, незнайома країна, актуальна тематика та неординарні шляхи її вирішення. Вже з однієї назви проекту стає зрозуміло, що попереду чекає багато яскравих та незабутніх моментів. Основною темою нашого обміну було вивчення проблематики зайвої ваги, виявлення причин цієї недуги та пошук можливих рішень разом із учасниками з інших країн. Це були 7 чарівних днів, протягом яких ми навчилися працювати у міжнародних командах, чути один одного, створювати шалені презентації, виконувати тайм-менеджмент та просто насолоджуватися часом, що провели разом. За цей тиждень, довжиною в життя, було все: знайомство у форматі креативної фотосесії, яке поступово перейшло у вечірнє шоу Фотобачення; неймовірні драматичні постановки із використанням таких технік  як «Дзеркало», «Ляльководіння» та інше; культурні вечора з вивчення традицій інших країн; показ мод – як інструмент представлення власних організацій; створення музики із підручних матеріалів та зовсім нове звучання улюблених мелодій, а ще бескінечна кількість бадьорих енерджайзерів, які примушують тебе співати, танцювати та зовсім забути про втому.»

фото 2
«Переглядаючи фото хочеться знову повернутись і пережити ті емоції.
Насправді, очікування того, який буде проект, були дещо іншими. Адже я думала, що буде шалений темп і багато-багато воркшопів і лекцій. Але я зрозуміла позитивні сторони таких проектів-обмінів, коли організатори робили легку програму і дозволяли нам і поніжитись на сонечку, і сходити разом в гори, і відвідати місто, але при всьому цьому ми плідно працювати, не тільки обговорюючи проблеми ожиріння, але і вивчаючи цікавинки для створення блогу, створювали власні нові хештеги. Дуже круто бути частиною таких проектів. І я неймовірно рада, що мала таку можливість завдяки ФРІ.» – ось такі враження залишилися у Сумської ФРІшниці Валерії Ліхолєт.

фото 3

Для деяких – цей візит став поштовхом для змін у житті  «Проект “Make your life more colorful” змінив моє ставлення до багатьох речей, – говорить Олег Чупринський.- Участь у ньому дала мені купу позитивних емоцій, які не покидають мене до цього часу, і я надіюсь, не покинуть ще довго :)  фото 4
Мені було дуже приємно познайомитись із учасниками із 7 країн, більше дізнатись про 
їх культуру, кухню, ставлення до життя та просто зруйнувати стереотипи про них! 
Спілкування із такими людьми мотивує тебе робити зміни у суспільстві та простіше  дивитись на наше життя. Чудово, що подібні проекти існують, вони дозволяють нам дивитись на світ з іншої сторони.»

фото 5

Назар Бойко з радістю поділився своїми думками:« Знаєте, багато моїх друзів їздили на проекти по Erasmus +, і кожен раз по закінченню проекту випромінювали енергію природа якої для мене була незрозумілою.  Але коли я став учасником #MakeYourLifeMoreColorful, то зразу зрозумів, чому вони себе так поводили.  Коли ти приїздиш на проект і починаєш відкриватися і дружити з людьми, які виросли з абсолютно іншим менталітетом, розумінням речей і поглядами на життя, ти починаєш проводити аналіз, як себе, так і людей, які тебе оточують в звичайному житті.
Найбільшу цінність, яку приніс мені проект #MakeYourLifeMoreColorful – впевненість, що потрібно бути собою. 
Це ключ до багатьох речей, таких як зміни в суспільстві, можливість йти на компроміс і домовлятися і бути відкритим. Для мене досвід роботи з прекрасними членами команди організаторів, кожен з яких заслуговує на величезну повагу, і прекрасним тренером був великим “пушем” в зміни парадигми на власні дії і думки. Від тепер я точно знаю, що ми людство не обмежується расою, державою, національністю чи регіоном.  І дуже вдячний за це проекту #MakeYourLifeMoreColorful.»

Олена Кохан, ФРІшниця з Одеси, для себе зрозуміла дуже важливу річ: «Ми повинні руйнувати стереотипи пов`язані з країнами, подорожувати, розвиватися і ніколи не зупинятися! Тільки вперед, ні кроку назад! Кордони – тільки у наших головах!»

фото 7
«Перебуваючи в такому інтернаціональному середовищі ти маєш усі можливості для розвитку, навчання, обміну досвідом, – переконана Романа Куспись. – Ця неймовірна атмосфера мотивує, приносить унікальні ідеї, надихає на нові ініціативи та проекти. Тут я знайшла багато друзів та однодумців. Повернувшись в Україну мені хочеться розказати всім, які перспективи відкриті перед кожним із нас. І, звісно, хочеться створювати такі ж можливості для інших.»

фото 6

 

Даша Бабік, з Київського осередку ФРІ, поділилася досвідом: «Проект допоміг мені дізнатися більше про здоровий спосіб життя, поспілкуватися з представниками різних країн та розвіяти всі стереотипи. Це були 7 днів продуктивної роботи, створення презентацій, обговорювання проектів та культурного обміну, приємно було обмінюватися досвідом та навичками, досліджувати актуальні проблеми, які є у всіх країнах та знаходити способи їх вирішення. Це був час прозріння та реальної мотивації діяти! Проект дуже зарядив і тепер в мене багато сил для плідної роботи в Україні.»

«Я хочу підсумувати все вище сказане моїми колегами, міжнародні проекти – це реальна можливість отримати ще більше натхнення для змін, натхнення робити круті проекти, втілювати досвід інших країн у нашій. Тож, не баріться – заповнюйте анкети та мерщій збирати речі☺» – Аліна Жива, ФРІ Запоріжжя.

 

фото 8