У Харкові стартував проект Безбар’єрний доступ

Share

Як часто ви бачите на вулиці своїх міст людей в інвалідних візках? Дуже рідко, або майже ніколи. Та це зовсім не означає, що таких людей у нас немає.
Гуляючи містом, озирніться навколо і порахуйте: скільки кафе, аптек, магазинів, банків обладнані пандусами та чи всі вони відповідають хоча б елементарним вимогам зручності. Придивіться до зупинок, бардюрів, доріг. Створення безбар’єрного середовища є головною ознакою цивілізованої країни, котра поважає і забезпечує права всіх своїх громадян, незалежно від їхнього фізичного стану.
Саме тому з 1 березня 2016 року у Харкові стартував проект #Безбар_єрний_доступ. Проект здійснюється в рамках програми #activecitizens від #BritishСouncil. Його метою є покращення можливості безперешкодного пересування людей в інвалідних візках. Команда волонтерів з 1 по 20 березня 2016 року буде проводити моніторинг доступності для цієї категорії населення Київського та Шевченківського районів м. Харкова.
За результатами проекту планується:
– створення карти місць з відсутніми/наявними пандусами і виявлення порушень;
– інформування місцевої влади про наявні порушення та сприяння їх усуненню;
– розробка маршруту по існуючим пандусам та встановлення інформаційних дошок (як саме людина на візку може пересуватися конкретною вулицею).

У ході першого дня моніторингу, що розпочався на одній з центральних вулиць міста – Пушкінській, учасниками моніторингу було виявлено ряд важливих проблем, а саме:
– більшість перевірених закладів обслуговування практично недоступні для людей в інвалідних візках (порушення вимог наявних пандусів та іноді просто їх відсутність, високі сходинки, незручні двері, відсутність простору для розвороту інвалідного візка);
– тротуари вздовж пішохідних переходів облаштовані надто стрімкими спусками та підйомами;
– відсутність місць для паркування автомобілів осіб з інвалідністю (за законодавством біля закладів обслуговування слід виділяти не менше 10% місць);

Варто зазначити, що серед опитаних закладів громадського харчування та аптек кількість відвідувачів в інвалідних візках за рік складає 1-2 особи.
На думку координаторки проекту Шумної Аліни, проблема безбар’єрності на сьогодні залишається однією з найактуальніших. Оскільки, за даними спостерігачів ООН станом на 01.07.2015 року в Україні вже нараховується 16 тисяч мирних громадян, які отримали різного ступеню поранення за час АТО і число людей на візках зростає. Крім того, є таке поняття як «маломобільні групи населення». До цієї категорії відносяться і пенсіонери, які через набуті з віком недуги мають певні труднощі з пересуванням, і вагітні жінки, і молоді матусі з дитячими візочками. Якщо йти таким шляхом, стає зрозуміло: створення безбар’єрного середовища є надзвичайно необхідним.
Дуже важливо усвідомити, що до осіб з особливими потребами варто не лише гуманно ставитися, але й надавати конкретну допомогу. Це люди, яким потрібна підтримка і рівні можливості. І перше, що необхідно людям на візках – це безбар’єрне місто!

Залишити відповідь