Проект “Безбар’єрний доступ” триває у Харкові

Share

Малоймовірно, що пересічна здорова людина, перебігаючи вулицю, спускаючись у підземний перехід, застрибуючи на підніжку маршрутки, тролейбуса або їдучи в метро, та зрештою щодня піднімаючись чи спускаючись сходами житлового будинку або офісу, замислюється над тим, як бути в усіх названих вище випадках людині з інвалідністю. Та ще й такій, котра змушена пересуватися на візку.


Команда проекту #Безбар_єрний_доступ (у складі:Мекшун Дарина, Ткаченко Ігор, Юлія Третяк, Марія Лозова та Аліна Шумна) за підтримки програми#activecitizens від #BritishcouncilUkraine продовжила моніторинг вулиць Харкова. На цей раз була здійснена перевірка на доступність таких вулиць як Римарська, Багалія та Іванова.
За результатами моніторингу вул. Римарська виявилася недоступною для пересування людини на візку. Прикро, але серед розглянутих закладів обслуговування не знайшлося бодай одного пандусу. Їх відсутність при наявності сходинок не дозволяє людині на візку потрапити навіть на поріг. Про те, щоб якось пересуватися всередині, взагалі не йдеться.
Та ще й додає незручності той факт, що сама вулиця знаходиться під нахилом.


Трохи краща ситуація спостерігається на вул. Багалія та вул. Іванова. Однак, і тут було виявлено надзвичайно багато перешкод, які складно виправдати певними архітектурними чи технічними нормами. Як не старайся, але «еверести» сходів та бардюрів людині на візку у жодному разі не оминути.

Хоча законодавством України регулюється питання архітектурної доступності, реальна ж ситуація бажає кращого.
Безбар’єрність, котра існує на Заході вже давно стала нормою життя. А в нас, незважаючи на багаторазову декларовану вітчизняними чиновниками безбар’єрність навколишнього середовища, на превеликий жаль, життєвий простір для людей з обмеженими фізичними можливостями наразі перебуває лише в процесі формування.

Залишити відповідь