ФРІ вимагає припинити тиск Генпрокуратури на антикорупційні організації

Share

Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ) засуджує намагання Генеральної прокуратури України (ГПУ) тиснути на громадські організації, що борються проти корупції.

Через 2 роки після Революції Гідності українська правоохоронна система та суди, на жаль, досі не змінилися.

Як стало відомо, 22 березня Печерський суд Києва надав слідчим ГПУ доступ із правом вилучення речей та документів Центру протидії корупції (ЦПК), а також документів, які становлять банківську таємницю і знаходяться у володінні банків, які обслуговують організацію.

Ми розглядаємо такі дії Генеральної прокуратури та відповідні ухвали суду як прямий тиск на громадських активістів.

Центр протидії корупції на конкретних справах показав свою ефективність у антикорупційній діяльності. Протягом останніх років працівники цієї організації викрили численні корупційні схеми, зберігши для держави мільярди гривень.

ФРІ вважає, що за діями Генпрокуратури та Печерського суду м. Києва ховається банальне прагнення залякати очільників Центру протидії корупції, які аргументовано і публічно критикують діяльність високопосадовців ГПУ, зокрема кандидатів на посаду Генерального прокурора України.

Ця ситуація стала викликом для усього громадянського суспільства та народу України.

Такі загрозливі тенденції констатують одне – сучасні політики та високопосадовці не готові реформувати країну та змінювати своє мислення, що в умовах війни вкрай небезпечно і загрожує національній безпеці.

Ми обурені останніми подіями і будемо діяти рішуче, щоб не допустити перетворення України на поліцейсько-прокурорську авторитарну державу!

26.03.2016.

 

Голова ВМГО “ФРІ”                                                                   Олександра Білязе

 

 

Довідка: ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” – заснована 2002 року найбільша в Україні незалежна молодіжна громадська організація; об’єднує понад 900 проактивних молодих людей у 39 осередках країни. Згідно зі Статутом організації, ФРІ не підтримує жодну політичну партію, чи політичну силу, не веде боротьбу за владу і не може бути суб’єктом виборчих процесів. Але у той же час ФРІ впливає на владу заради позитивних змін у суспільстві. Серед успішних кампаній ФРІ – масові протести молоді і в результаті неухвалений закон про платні послуги у вишах 2011 року, громадська кампанія “Молодіжна варта” 2007-2012 року, масові протести у містах України протягом 2008-2013 років проти проекту спецзакону про протести №2450, який якби був прийнятий в часи Януковича, задушив б Майдан ще в зародку та інші.

Залишити відповідь