Якби я був президентом молодіжної організації…

Share

Міжнародний тренінг від Erasmus + у Бельгії

Змінити управління у молодіжній організації. Чи це легко? Чи взагалі майже нездійсненно? Розібратися у тому буде важко, якщо не спробувати. Найскладніше – це взяти на себе велику відповідальність і не покинути справу на пів шляху до успіху. Як побудувати більш ефективну роботу? Як залучили більше людей до активної діяльності? Як зробити молодь «творцями» чогось, а не простим додатком? Ці питання та ще багато інших ставили перед собою організатори міжнародного тренінгу від Erasmus + «Change management in Youth NGO» у Бельгії, учасницею якого була харківська фрішниця Дар’я Проказа. Її набуті знання і досвід далі у статті.

Про проект – курс на Брюссель

Те, що ФРІ – це подорожі, знайомство, досвід і знанF4JAwxlRs7cня, говорилося безліч разів. На практиці це ще раз проявилося, коли я дізналася, що буду учасницею міжнародного проекту у Брюсселі, столиці Євросоюзу. Та ще й цікава тема – «Управління змінами своєї молодіжної організації». Поки збиралася туди, то гадалось, що будуть вчити, як краще налагоджувати роботу у команді, як управляти структурою, які партнерства, зв’язки, проекти розвивати тощо. Та на практиці виявилося інакше.

Окрім України, учасниками тренінгу у Бельгії були представники з Македонії, Італії, Нідерландів, Арменії, Азейбарджану, Марокко та Єгипту. Проект був розрахований на 6 днів з 1-го по 6-те грудня і проходив у невеличкому місті Ділбек, що за 20 хвилин від Брюсселю. Організаторами тренінгу виступили YEU-International (Youth for Exchange and Understanding). Тренери з Македонії, Англії, Сербії та Італії побудували курс досить інформативно й цікаво. Початок був, як звичайно, із знайомства, командотворення та презентації домашнього завдання: аналізу своєї організації відповідно до структури, напрямків роботи, проектів та наявних проблем.

EA_4IfXMWYwКожного дня тренери все більше заглиблювалися у поняття «Сhange management», наводили приклади та способи змін та спонукали учасників до розробки власних шляхів подолання проблем у власних організаціях. Окрім інформативних занять, проводились ігри, міні-змагання, а також вечірки, де можна було дізнатися більше про культури й традиції одне одного.

Керуй змінами у своєму НГО

Концепція поняття «Сhange management» або «Управління змінами» напряму пов’язана з людьми. Основа тренінгу була побудована на таких темах, як потенційні члени молодіжних організацій, їх потреби й натхнення, рівні участі, різновиди організацій, методи впровадження змін.

Потреба у подібних тренінгах зараз гостро стоїть у світі, бо активність молоді z4ifDis2Qi0у громадському
житті низька по всьому світу. Роль молодіжних організацій тут, як і у ФРІ, – це спонукати людей бути активними: брати участь у виборах, слідкувати за життям своєї країни, бути небайдужими до проблем суспільства, розвиватися й робити корисні речі. Саме тому важливе питання – як збільшити кількість молодіжного активу? «Change management» саме про це.

Якщо коротко – щоб до НГО приходило більше молоді, треба постійно працювати з ними. Для цього важливо розуміти, чого вони хочуть і що їм потрібно. Відштовхуючись від цього, варто будувати стратегію, як шукати людей. Це інформація, це заходи, це особистий контакт, це правильна подальша комунікація і робота в команді.

12341434_960152117356386_3899803005764700497_nВарто розуміти, що недостатньо включити молодь у проект, зробивши виставку чи дискусійний клуб, де вони будуть учасниками. Треба залучати їх до співорганізації, вчити, давати нові знання, а вже потім допомагати їм втілювати власні ідеї у життя.

Важливим також етапом є механізм впровадження змін. Це не тільки ідея і її впровадження. Це робота з колективом, який повинен зрозуміти тебе й підтримати. Завдання не з легких переконати і одну людину у необхідності змін, а коли мова йде про десятки – ще складніше. Тут можна використати модель – ADKAR (Awareness, Desire, Knowledge, Ability, Reinforcement):

  1. Awareness або Усвідомлення необхідності змін. Перелік причин, чому варто щось змінювати.
  2. Desire або Бажання щось змінювати. Перелік позитивних та негативних факторів, перспективи.
  3. Knowledge або Знання, як змінити. Потреба набуття нових навичок, обміну досвідом, аналіз нинішньої обізнаності у темі, постановка мети.
  4. Ability або Можливість змін. Треба зрозуміти, можливості конкретної людини або команди. Важливі фактори: час, місце, наявне технічне та матеріальне забезпечення.
  5. Reinforcement або Посилення змін. Нагородження, преміювання команди, аналіз і виправлення помилок, поширення досвіду.

 Якби я був президентом НГО…

Для того, щоб поширювати знання, учаснику тренінгу створили публікацію англійською 12246936_10205819954313352_8148413846030696403_nмовою, що містить інформацію курсу, корисні коментарі та пояснення до визначень. Вона буде корисною і для членів молодіжної організації, і для людей, що прагнуть змінити себе, свій проект, хочуть ввести нововведення на роботі. Спеціально для ФРІ брошуру буде перекладено українською.

Також на проекті зняли декілька відеороликів, де учасники кажуть, що б вони змінили, якби вони стали президентами своєї молодіжної організації. Таку «шапку» голови НГО може примірити на себе кожен, бо не залежно від твоєї посади, важливо тільки те, наскільки ти хочеш працювати і що ти готовий зробити заради успіху.

Публікацію «Change management» англійською можете завантажити за посиланням:  https://goo.gl/vwYZ23 

Відео з проекту буде згодом.

LuUH9eyzeU0

2 thoughts on “Якби я був президентом молодіжної організації…

  1. Тренером був Нік з Великобританії?)

Залишити відповідь