ФРІ-Фест у Харкові – 9 проектів за 1 день

Share

3eJQMZaAPe4Минулими вихідними Харківська ФРІ презентувала містянам організацію та за один день інтерактивно показали, як це – бути ініціативними, втілювати власні ідеї та використовувати можливості для молоді на повну силу.

У самому центрі міста, у саду ім. Шевченка, фрішники розбили справжнє містечко – намети, прапори, мапи, карімати – все це були атрибути дев’яти проектів або ж “станцій”, які молоді активісти хотіли показати місту. 6 трененгів, 15 ігор, 5 вікторин та розіграшів, 5 майстер-класів, літературні дискусії, виступ слем-майстра та кінопоказ просто неба – все це захопило учасників фестивалю та створило цілісне бачення різноманітості “ФРІ”,

Організатори створили 9 станцій, що уособлювали проекти, які постійно діють у ФРІ і до яких будь-хто з харків’ян може долучитися.

tREHGrQnD38Першою була станція всеукраїнського руху “Твоя Країна”. Тут гості могли дізнатися про візити у різні міста країни, позначити на мапі, де вони вже бували, та виграти гарантоване місце учасника у одному із запропонованих міст: Одеса, Запоріжжя, Київ, Дніпропетровськ, Луцьк та Дніпропетровськ!

Міжнародна станція стала інформаційно насиченою: розповідали про міжнародні можливості для молоді, проекти від Еразмус +, про волонтерство у різних країнах світу та про те, як писати мотиваційні листи так, щоб ти зміг таки пройти відбір на проект закордоном.

P4GWpUXY-f8Справжнє українське частування чекало на “Українській станції”. Фрішники презентували День Української Культури, що був у травні, а також “ФотоПатріота”. Тут лунала українська музика, пригощали домашнім квасом та хлібом з салом, а також проводили вікторину, щоб перевірити, як добре харків’яни знають свою країну.

 

 

wjq_LenCy0A

Про літні пригоди усієї організації дружно згадували на станції “ФРІ-Табори”. Справжній ажіотаж викликав тренінг по автостопу від Андрія Коптецова. Активна розмова тривала нон-стоп декілька годин, поки організаторам не довелося переривати лекцію, анонсуючи початок іншого тренінгу та перерву на «українське частування».

Дивні, трохи епатажні та зовсім у новому ракурсі літературні читання. Клуб Української I51WtSne9DUКниги показав новий підхід до літератури і запрошував охочих вийти з зони комфорту, ставши посеред парку на стілець і прочитавши улюблену поезію. Відомий харківський слем-местер та поет Артем Ельф розказав гостям фесту про поетичні «бійки» – «літературний слем», організатором яких він є сам. Також учасники Клубу мали можливість навчитися «сентанку» – написання білого вірша, а також взяти участь у бук кросингу або поділитися власною бібліотекою для всеукраїнського проекту «Книжка на Схід».

 

FjiH5XoCIJE

Багато гостей фестивалю були охочі до знань, а тому для них були передбачені тренінги з ораторського мистецтва від харківського фрішника Василя Гурського, проектний менеджмент від неймовірної Руслани Коренчук, голови ВМГО «ФРІ», а також як бонус – майстер-клас з соціальних танців «Хастл». Все це – презентація одного з найуспішніших проектів ВМГО – «ФРІ-школи»,

Sr0tLOygquYДосить жвавими виявились такі станції, як «Ігротека» та «Мовна школа» від ФРІ. Тут учасники фесту могли пограти у різноманітні ігри, поспілкуватися англійською з носіями мови на різні теми та познайомитись між собою.

 

Завершенням фестивалю став показ українського короткого неба просто неба на галявині у саду Шевченка. Так організатори наочно показали діяльність Клубу Українського Кіно та розповіли ще раз перехожим про «ФРІ».nP_PePqRh3Y

 

Фестиваль пройшов наднасичено і організаторам було приємно чути, що випадкові гості фесту, що натрапляли на подію, були трошки шоковані об’ємом отриманої інформації, дружньою атмосферою та масштабом можливостей, що відкриває перед молоддю не тільки «ФРІ», а і ціле життя.

«Найчастіше запитання від перехожих було: «Хто вас спонсує?», каже координатор фестивалю Проказа Дар’я, – люди дуже насторожені і часто не вірять, що щось добре й світле можна робити за просто так,тільки тому, що тобі то подобається втілювати. Особисто для мене найкращим моментом було, коли почався кінопоказ. Після насиченого дня було приємно думати, що фестиваль вдався, і що можна ось так просто витягнути проектор на вулицю і дивитися разом з незнайомими людьми фільми, мультики, починати цікаві дискусії. Ми самі вправі використовувати наше місто, як ми того хочемо. Це наш дім і ми за нього відповідальні».

Мета фестивалю – познайомити містян з діяльністю Харківського осередку ВМГО «ФРІ» – була досягнута.

Залишити відповідь