Члени ФРІ на міжнародному проекті “Freedom in the eye of the camera” в Польщі

Share

                  16-25 липня 2015 року у Клімонтуві, Польщі, проходив Erasmus-проект “Свобода оком камери”, учасниками якого стали польські школярі та 14 представників від ВМГО “ФРІ” з України. Метою проекту було обговорити можливі шляхи використання кіно для захисту прав людини. Для цього учасники ознайомились з основними правозахисними документами та опановували навички зйомки та відеомонтажу. Усі учасники безмежно вдячні тренерам — Барбарі, Карлу, а також оргнізаторам — Кубі та Дороті — за теплу дружню атмосферу.

Перша моя програма обміну! Зелене світло моїм подальшим подорожам на кшталт цієї!

Пригадую своє хвилювання на початку, дещо стосовно подорожі в іншу країну…Як це буде? Квитки, інша мова, інші люди… Але! Що більше ти про це думаєш, то більше хвилюєшся. Яким же чудовим був момент, коли ми нарешті прибули у Фундацію CampoSfera і сказали “привіт!” своїм новим друзям, своїй сімї на ці 10 днів. Люди, що зібрались, були чудовими! Ми спілкувались у широкому колі щодня, вивчали польську співаючи пісень, дивились фільми щовечора, обговорювали їх, гуляли по Кракову, відвідали музей сучасного мистецтва “Моцак”, знімали власні фільми, дізнавались важливі аспекти стосовно прав людини, уявляли свою планету та вигадували закони для життя на ній — як бачите програма проекту була насправді насичена! Я памятатиму досвід здобутий на проекті. Ключовим елементом було фільмування. Створення власної короткометражки. Це не так легко, як може видатись на перший погляд! Потрібно пам’ятати безліч деталей, знати й використовувати їх! Але ми це здійснили, адже, коли намагаєшся, то досягаєш мети! В нас була одна тематика “Права”, але якою важливою є ця тема для будь-кого з нас. Кожен з учасників глибше розкрив для себе цю тему та отримав нові знання. Захист прав людини — це невідємний аспект щасливого здорового суспільства. Ми можемо зробити його таким, бо хочемо та працюємо над цим! Час на проекті пролетів надзвичайно швидко, що є індикатором по-справжньому хорошого заходу.

Дякую Кубі та Дороті за чудовй проект. Переконана, що майбутні проекти на базі CampoSfera будуть все кращими й кращими! Успіхів!

Ірина Коноплянко, ФРІ-Харків

 IMG_1501

Права людини і кінематограф – мої два найбільші захоплення, і саме їм був присвячений проект в Польщі. Чи варто казати, що це були найцікавіші, найяскравіші та найкращі дні цього літа! В першій половині проекту ми знайомилися з поняттям «права людини», основними документами в галузі прав людини, дивилися фільми про права людини. В другій частині ми мали змогу відчути себе режисерами, акторами, операторами, дизайнерами по костюмам, тобто ми знімали фільми. Я зрозуміла, як надзвичайно складно тримати в руках камеру, правильно налаштувати кадр, зробити якісний монтаж, проте, як це надзвичайно цікаво! Наші роботи ми представляли наприкінці проекту, все відбувалось, ніби під час кінофестивалю. Сподіваюсь, що в рамках ФРІ буде змога втілити набуті знання у сфері кінематографу!

Наталя Криницька, ФРІ-Київ

 IMG_1903

Завдяки моєму знайомству з «ФРІ»  я потрапила на цікавий захід з дивною назвою «Freedom in the eye of the camera», сенс якого перевернув моє бачення про залучення кіноматографу у діяльності громадської організації.

Перш за все, хочу згадати неперевершену атмосферу та дружній колектив, який склався за час мого перебування. CampoSfera вразила мене зовнішнім виглядом та теплим затишком. Зручно розташована у тихому, живописному місці, в Клімонтуві.

Значну частину нашого проекту ми присвятили визначенню основних понять, дискутуванню на теми гендерної рівності, свободи слова та вибору, перегляду кінофільмів, подоланню соціокультурних барєрів. І моє очікування, щодо того, щоб дізнатися, як саме створити соціальний ролик та скільки часу на це потрібно, справдилося на 96%. Щоб зрозуміти це на 100% потрібно ще багато уваги приділяти практиці.  А найважливіше – мати ідею, адже, головною фішкою створення соціальних роликів є не так масовий характер, як унікальна ідея, для втілення якої використовується цей інструмент.

Велике дякую тренерам цього заходу – Кубі, Барбарі, Карлу за практичний підхід до викладення матеріалу, за потрібну нам критику та зауваження і водночас відкритість та демократичність по відношенню до учасників. Цікавими були питання про те, що ми ще точно не знали та не розуміли, та на які ми намагалися дати правильну відповідь.  Дуже рада знайомству і з іншими учасниками проекту, з якими маю надію і далі співпрацювати.

Для мене, як фрішниці, отримані навички в сфері створення кінороликів мають величезне значення, а тим паче його практичне застосування. Маю надію, що отримані мною знання знайдутьвтілення у подальшій діяльності.

Аліна Шумна, ФРІ-Чернігів

 

Польща. Купа емоцій і спогадів, що зайняли гідну поличку в моєму житті. Але про все по порядку.

На проекті я познайомився з дуже крутими різноманітними особистостями. В один з днів ми влаштували інтернаціональну вечірку, де презентували рідну Україну, нагодували нашими традиційними налисниками і заспівали пісень. Поляки в свою чергу влаштували виставу про стереотипи і дуже майстерно їх обіграли. Після всього, що з нами сталось, відчуття, ніби ми знайомі щонайменше пів життя.

З палкою вдячністю я згадую нашого першого тренера — Барбару, котра три дні вкладала в наші голови знання про права людини та їх захист і створювала затишну атмосферу серед всіх нас за допомогою чисельних ігор на знайомство і креативних завдань.

Другий тренер Карл, переконав нас в неможливому (на той час) — що ми можемо створити власний фільм. І ми створили його попри моральне і фізичне виснаження, попри відсутність досвіду і впевненості в своїх силах, попри всі проблеми, що ставали на нашому шляху. Карл неперевершений.

Ну і, звичайно, я не можу не згадати чарівних організаторів — Кубу і Дороту, завдяки котрим цей проект втілився в життя. А також нашу надзвичайну Міжнародну службу, що надала змогу всім нам взяти участь в цьомі дійстві. Дякую!

Андрій Коптевцов, ФРІ-Харків

 

Це була моя перша поїздка закордон. В очікуванні на щось нове, невідоме та дуже цікаве я сіла в автобус за маршрутом «Львів-Краків». Як тільки ми перетнули кордон стало відчутно, що ми у Польщі – польська мова, рівні дороги, двоповерховий вокзал… було важко не загубитися) Та добре, що нас було 14 ФРІшників! Мене дуже вразив Краків, його історія, пам’ятники та історичні споруди, костели та постмодернові музеї. Місто контрастів, відкритих людей, маленьких вуличок і чудових краєвидів! Коли ми приїхали в Клімонтув, село з населенням 300 мешканців, в мене було здивування. Та мені дуже сподобалась ідея розвитку села. Уявляєте, один чоловік захотів, щоб про його невеличне село в Польщі дізналися люди з усього світу. Він створив фундацію CampoSfera, в яку тепер приїздять люди з різних країн. І для них Польща – це не лише велична Варшава та душевний Краків, а ще й затишний Клімонтув. Для мене приклад того, як одна людина може багато що змінити. «Freedom in the eye of the camera» – це мій перший проект від Ерасмус+. Більше за все мені сподобався формат проекту – вдале поєднання навчання, відпочинку й культурного обміну між українцями та поляками. Те відчуття, коли ти розумієш, що говориш на англійсько-польському суржику, бо забуваєш як то буде на українській мові – незабутнє)) В рамках проекту ми дискутували на теми становлення прав людини в суспільстві, їх порушення і дотримання в Україні і світі. Мені дуже сподобались практичні завдання, моделювання і розуміння як це працює на практиці. Головною  частиною проекту стали зйомки фільму про права людини. Ми поринули в світ кінематографу – продумування ідеї і сюжету фільму, суперечки, написання сценарію, костюми, гримування, гра акторів, світло, камера, мотор… почали! Я хочу подякувати всій нашій команді та тренеру Карлу за перший досвід зйомок кіно! Це дійсно важливий і впливовий інструмент для громадських діячів! І повернувшись в Україну, я буду реалізовувати проекти, в яких застосовуватиму отримані знання і передаватиму досвід.

Я дякую Міжнародній службі ФРІ за таку можливість відкрити для себе  нові знання і досвід, побувати закордоном і завести нових друзів! Дякую організаторам цього проекту – Кубі та Дороті, які створили всі умови для нашого обміну, моїм улюбленим ФРІшникам та всім учасникам проекту!

Марина Колосова, ФРІ-Київ

Цей проект пройшов у мене під назвою «Як навчись розуміти польську мову за 10 днів». І справді, в останні дні проекту мовний бар`єр, як і всі інші перепони у спілкуванні, кудись зникли. Як і було задумано організаторами проекту, з польськими учасниками ми здружились настільки, що було дуже важко прощатись з ними та покидати гостинний дім Дороти та Куби. А починалось все зовсім інакше. Наша українська група приїхала в малесеньке село під назвою Клімонтув і почала шукати найвищу будівлю у населеному пункті. Там нас зустріла купа невідомих людей і спочатку було дуже ніяково бо всі кудись ходять, щось роблять, розмовляють між собою і все зовсім незрозуміло. Але, розклавши речі і трохи освоївшись у будинку, стало легше і ми почали наше знайомство. Купа цікавезних ігор, активний відпочинок та веселощі підготували нас до плідної праці. Вже через день до нас завітала чудовий тренер Барбара, з якою ми обговорювали, розбирали, осягали та дискутували на тему «Права людини». Мені дуже сподобалось те, яким чином вона подавала матеріал, це були цікаві інтерактивні завдання, які занурювали учасників з головою. Наступну половину проекту ми провели з іншим тренером. До нас приїхав польський режисер Карл, який допомагав нам у зйомках нашого фільму, тема якого повинна розкривати проблему прав людини у нашому суспільстві. Увесь процес від продумування сценарію до редагування відео учасники робили самі. Тож, можна сказати, що ми відкрили для себе щось нове в сфері розробки відео. Загалом, усе те, що я отримала на проекті надихнуло мене на подальшу працю, дало багато нових ідей та впевненість у собі. Бажаю, щоб у кожного була така можливість на деякий час вийти із зони комфорту, активно розвиватись, пізнаючи кожного дня щось нове.

Дарина Качан, ФРІ-Харків

 IMG_2014

Участь у проекті була для мене надзвичайно пізнавальною в плані вивчення прав людини та вивченні зйомки, так як обидва аспекти були для мене новими. Безмежно цікавими були люди, що зібрались в рамках проекту, і командна робота, котра відкриває нові аспекти у спілкуванні та при прийнятті рішень.

Щиро дякую організаторам, тренерам та Міжнародній службі ФРІ за шанс участі в проекті.

Віра Закернична, ФРІ-Тернопіль

Залишити відповідь