Табір Be Free-8 – як все було

Share

З 25 по 30 червня, вже на звичному місці в Гомільшанських Лісах, що під Харковом, відбувся освітньо-мотиваційний табір від харківського осередку “ФРІ”. У таборі взяло участь близько 90 людей. Тримайте пост-анонс у вигляді відгуку  від  однієї з участниць табору  Валерії Головачової.TlHF1DP7LCU

“Кінець червня минув під знаком Be Free-8 — освітньо-мотиваційного табору, організованого Харківським осередком ФРІ. Це було майже шість днів разом з природою і купою нових, цікавих людей. Оригінальним, на мій погляд, є формат табору — проживання в наметах і дуже насичена програма тренінгів. Для багатьох учасників, як і для мене самої, це стало новим досвідом. Сам по собі факт перебування в лісі, відносно далеко від цивілізації, змінює світосприйняття — люди навколо стають ближчими, особливо сусіди по наметові, природа набуває нових кольорів, а повітря не перестає бадьорити.

t0XgNzNqtjkТепер трошечки про те, як проходив наш день. Пара комендантів будила нас, і після часу на особисту гігієну нас чекала прекрасна руханка, а якщо точніше — йога. Не знаю, як інші учасники, а я вперше нею займалась і досі перебуваю у захваті. Це не просто рухи, це заглиблення в іншу культуру, це єднання зі світом і власною особистістю. Йога стала дійсно заняттям ранку, яке надавала сил на весь на наступний день. І ось настає час сніданку. Наші чарівні інтенданти щедро годували всіх, а потім ще пропонували додати. Варто відзначити, що харчування було здоровим, — переважали каші, а в обід обов’язково супчик чи борщик, і дуже чудово, що в кожен прийом їжі був салат. А яким може бути літо без овочів? Звісно, ніяким.

j2R-Jc5dGeY

 

Після сніданку ми мали презентацію програми на день, а потім мали рефлексію по попередньому дню — гарна можливість ще раз почути імена інших учасників (а в перші пару днів це дуже потрібно) і висловити свої враження, які уважно занотовуються організаторами. А далі, власне, і починався наш активний день. Переважно це було так: ти згадуєш чи ти банан, чи ти апельсин, і узгодивши свою фруктову орієнтацію (особливості поділу на групи, дуже дієвий спосіб, маю відзначити) поспішаєш на відповідний тренінг.

gaajnLQoOKM

Останній міг відбуватись у різних формах — як лекція і практика, або як цілковитий інтерактив. Ти в жодному випадку не засинатимеш на тренінгу — тренер зацікавить тебе настільки, що ти забудеш про будь-який недосип. Ти матимеш вмикати свої мізки і розумітимеш, що це приємно і корисно. Нові знання наповнюватимуть тебе по вінця і вечірня ватра — самий час потихеньку розкласти їх по поличкам, щоб завтра бути готовим сприймати нові. За майже тиждень табору ми дізнались, що таке тімбілдінг і рефрейрмінг, як правильно ставити цілі і як знайти глибинну мотивацію в собі і оточуючих, ми отримали основи проектного менеджменту, дізнались, як аргументувати свої думки у виступах і як правильно публічно емоційно виступати, ми мали годинку еко-свідомості, а також екскурс в історію українського молодіжного громадського руху, нам відкрили цікаві методики пошуку нових ідей і розуміння власного типу поведінку, стосовно аспекту лідерських якостей, дізнались про можливості маніпуляції. Кожен з тренінгів розкривав нам щось нове в нас самих. А найкраще те, що отримані знання ми відразу випробовували на практиці.

xuFcEAxfHo0

Вечір відзначався посиділками біля вогнища — особливий казковий час, коли всі стають ще ближчими, пісні на гітарі набувають нового сенсу і не втрачають його після жодного повтору. Ніч — час коли вогнище стає не просто локальним центром табору, а його духовним центром. Все навколо наче змінює координати, особливо, коли намагаєшся знайти в темряві свій намет і нікого не розбудити. Але все то сприймається, як пригода. Весь табір можна сприймати як одну казкову пригоду, яка додасть тобі досвіду, знань, нових знайомств і, без сумніву, незабутніх вражень про літо.”9SzXXowtd80

Більше цікавих фото шукайте у групі https://vk.com/be_freeee_8

Залишити відповідь