Вінницькі ФРІшники запустили вуличний університет

Share

_DSC0074Десь після 15-ої години на Європейській площі у Вінниці почали збиратись молоді хлопці та дівчата. На галявині, що розташована біля вежі, вони підключили та налаштували апаратуру – колонки, проектор, мікрофон, – і розстелили на траві ковдри та каремати. Так вінницькі ФРІшники готувались до першого у Вінниці вуличного університету з красномовною назвою “Проектор”.

Ближче до 17-ої години почали сходитись люди – хтось знав про подію заздалегідь, хтось просто проходив повз і зацікавився. От вже й прибув лектор – Антон Лягуша. Не зважаючи на молодий вік, він вже є кандидатом історичних наук та доцентом двох кафедр в Донецькому університеті – всесвітньої історії та журналістики. Тема його виступу “Репрезентація минулого в сучасних медіа”.

 

 

 

 

 

 

17-та година, лекція починається. Пан Лягуша починає говорити про історію, медіа, про те як вони пов’язані. Далі мова йде про те як багато фактів замовчується або подається під іншим кутом, що абсолютно змінює їх сприйняття.

 

 

 

 

 

Лекція в самому розпалі. Слухачі уважно ловлять кожне слово, хтось навіть конспектує. Людей стає все більше, декому навіть не вистачає місця на карематах, але їм це не заважає. Вони просто сприймають нову та цікаву інформацію та насолоджуються атмосферою заходу. Неформальна обстановка, відчуття свободи – все це є перевагами вуличних університетів. Тут вам не дадуть диплом, але чомусь корисному ви обов’язково навчитесь.

 

 

 

 

 

Лекція підходить до завершення. Під кінець свого виступу лектор пояснює як розпізнати брехню в сучасних медіа та показує кілька прикладів. Останні кілька слів і все – пан Лягуша дякує за увагу, слухачі відповідають йому оплесками. Організатори одразу повідомляють, що це тільки початок – подібні лекції будуть проходити кожних вихідних.

Кілька фото на згадку і все, кінець. До наступних зустрічей.

Залишити відповідь