“Docudays UA” у Харкові – КлубУкрКіно

Share

IMG_3237Кращі стрічки з міжнародного фестивалю документального кіно “Docudays UA” були показані минулої п’ятниці у Харкові у Клубі Українського Кіно. Були представлені фільми українського, німецького та польського походження, які зняті на тему прав людини. Окрім перегляду картин, на глядачі мали змогу дізнатися більше про сам фестиваль, про всесвітні процеси з захисту прав людини від правозахисника Юрія Чумака. IMG_3241

Захід був провдений у партнерстві з Харківською організацією “Stella” у межах всесвітнього руху “No hate speech”, що спрямований на боротьбу з дискримінацією, стереотипами, за толерантність.

IMG_3209За словами організаторів, метою заходу було підштовхнути молодь до обговорення проблем прав людини, спонукання до розгорнення дискусій у суспільстві з поданих тем.

До перегляду були представлені фільми:

1. Ромська мрія
Країна: Україна
Режисер: Роман Бондарчук
Сюжет: «Ромська мрія» – це чотири історії про мешканців таборів Закарпаття. Дениса, Мирослава, Діану та Ренату вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями. Цикл «Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області.

2. АбеткаIMG_3209
Країна: Німеччина
Режисер: Мадлі Ляене
Сюжет: Веле – 17 років. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

3. Коли-небудь ми станемо щасливими
Країна: Польща
Режисер: Павел Височанські
Сюжет: У фільмі йдеться про Даніеля, юнака з Ліпіни, найбільш нужденного містечка в усій південній Польщі. Даніель прагне вирватися з суцільної бідності. Озброєний камерою на мобільному телефоні, він вештається своїм кварталом, розпитуючи дітей та дорослих про їхні мрії. Чи справдяться ті мрії бодай для когось? Поки він фільмує, перед нами розгортається прихована площина: любов між Даніелем та його харизматичною бабусею. Чи він коли-небудь спроможеться закінчити свій фільм?

Корисні посилання:

Група Клубу Українського Кіно: https://vk.com/kino_ukr_fri

Група НГО “Стелла”: https://vk.com/club74617608 

 

Залишити відповідь