Стань донором – врятуй життя!

Share

Стань донором – врятуй життя!SERZkWohTpA
https://vk.com/event92982438

В Україні кожен четвертий громадянин упродовж життя потребує переливання компонентів крові (еритроцитів, тромбоцитів) або лікування препаратами, виготовленими з компонентів крові. Зараз Харківському центру переливання крові необхідні кадрові донори (люди, що періодично зможуть здавати кров). Йдеться про створення донорської бази, яка б складалась з людей, готових до регулярного донорства.

У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові- плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

ПРИВІЛЕЇ ДОНОРАМ:

1. Безкоштовне медичне та лабораторне обстеження з видачею довідки про стан здоров’я (аналізи на ВІЧ, гепатит В і С, сифіліс, рівень аланінамінотрансферази і гемоглобіну, група крові і резус -належність);
2. Гарячий чай перед донацією;
3. Безкоштовне харчування або грошова компенсація після донації;
4. В день здачі крові і її компонентів – звільнення від роботи із збереженням середнього заробітку або надається інший день відпочинку із збереженням середньомісячної заробітної плати, або цей день може бути приєднаний до щорічної трудової відпустки.

ЩО ПОТРІБНО, ЩОБ СТАТИ ДОНОРОМ:

1) відсутні протипоказання до донорства (дивіться графу “документи”);
2) вік: від 18 – до 60 років; вага: більше 60 кг;
3) прописка в місті Харків або Харківській області;

Залишити відповідь