Семінар у Миколаєві або дещо про державний реєстр виборців

Share

29 квітня 2015 року у м. Миколаєві Центром підтримки громадських ініціатив було проведено навчальний семінар на тему: «Перспективи вдосконалення державного реєстру виборців. Міжнародний досвід». На заході були присутні робітники державної міграційної служби, представники відділів ведення державних реєстрів виборців м. Миколаєва і області, а також громадські діячі міста. Серед останніх – представники Миколаївської ланки ВМГО ФРІ.

IMG_2523[1]

Під час семінару учасники разом з експертом Центру підтримки громадських ініціатив, Володимиром Піньковським, обговорили інновації та нові можливості в розвитку Державного реєстру виборців України.

Довідка: Державний реєстр виборців, було створено у 2009 році, як база даних, доступ до якої здійснюється в закритій системі. Крім того, останнім часом було створено сучасний он-лайн сервіс «Особистий кабінет виборця» , де кожен громадянин може перевірити, чи є він в списку, а також дізнатися, де знаходиться його виборча дільниця.

IMG_2526[1]

За словами В. Піньковського, реєстр виборців в нашій країні не досконалий – основна проблема – це нерегулярне оновлення інформації, з якою стикаються співробітники ДМС (Державна міграційна служба) при використанні реєстру під час виборів.

IMG_2528[1]

На думку експерта, реєстри різних відомств мають бути зведені в єдину систему – де в базі даних буде зібрана уся інформація про людину, його діяльність, правопорушення, статус, і тому подібне.

Ми пропонуємо відкрити певну частину реєстру на час виборів. Пропонуємо створити інші реєстри, в першу чергу – реєстр населення, який буде поповнюватися інформацією про статус людини (багатодітна мати, непрацездатний громадянин, чи отримує субсидії, тощо), дані вносяться і про тих, хто ще не досяг 18 років – висловив пропозицію В. Піньковський.

загружено (2)

У більшості європейських країн такі бази даних частково відкриті населенню для користування. Учасники також обговорили досвід використання в країнах Європи id-карток для голосування громадян і перспективи впровадження їх в Україні. Планується, щоб під час голосування через інтернет або на виборчій дільниці ця карта була єдиним необхідним ідентифікаційним документом.

загружено (1)

Присутні ж співробітники ДМСУ і представники відділів ведення держреєстрів заявили, що, враховуючи менталітет населення і сьогодення, впровадження он-лайн системи голосування в Україні можливо лише через декілька років: «Приблизно 30 % наших громадян пенсійного віку, для яких операції з банківською карткою здаються складними, не зможуть скористатися цими id картками».

Подібні круглі столи проводяться з працівниками міграційної служби і з працівниками ДРВ в усіх обласних центрах України. Таким чином громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив» намагається проаналізувати можливість впровадження зміни системи виборів в країні. Це особливо актуально з огляду на те, що згідно з новим законом місцеві вибори проходитимуть за відкритими списками. Восени 2015 р. міські голови обиратимуться у два тури, тому впровадження такої відкритої пропорційної системи на виборах надасть можливість прибрати найбільш корумповану складову виборчого процесу.

загружено

Після обговорення присутній на семінарі заступник голови Миколаївської ФРІ Роман Пустіка поцікавився, чим активна молодь Миколаєва може сприяти в реалізації проекту «Центру підтримки громадських ініціатив». Володимир Піньковський порадів за активність і запал до роботи, обмінявся контактами та задоволений зустріччю завершив семінар.

Залишити відповідь