«Красна Маланка» – у Чернівцях стартував Кіноклуб національного кіно

Share

KM_poster_5_УКР_1_201113_новый размер 31 січня, в рамках проекту «Твоя Країна» Чернівецький осередок ФРІ розпочав покази фільмів українського виробництва. Глядачі мали унікальну можливість переглянути фільм «Красна Маланка».

Перший фільм для показу обрали не випадково. Адже він знімався на Буковині, в своєрідному румунському селі Красна. Варто зауважити, що в нашому регіоні є й українські Маланки, найвідоміша у Вашківцях. До того ж,до Чернівців завітали 12 чудових хлопців та дівчат із Донецька, Полтави, Блігород-Дністровська, Житомира, Миколаєва, Тореза, Києва та Харкова, котрі приїхали знайомитися із культурою та традиціями Буковини.

Фільм «Красна Маланка» – це історія про долі людей з румунського села Красна, що на Буковині, які готуються до Маланки (13-14 січня) Це свято є одним з найважливіших для жителів села (навіть більше ніж Новий рік чи Різдво) Особливо для молодих хлопців, котрі в основному беруть участі в маланкувальному переодяганні. Маланка, карнавал де кожен бере участь і має свою роль в химерному язичницькому дійстві.

iog_wrz5IIkРежисер фільму Дмитро Сухолиткий-Собчук знімав свою роботу чотири роки. Глядачі побачили не лише саме святкування, а й підготовку до свята, привідкрили для себе таємниці підготовки до свята, готування масок та костюмів.

Дмитро Хомишин (Полтава): «Фильм очень интересный. Маланка стала для меня открытием. Первый раз о ней услышал от жителей Черновцов. Сложилось впечатление, что герои фильма, только и живут ради маланки – весь год к ней готовятся, потом празднуют, повторяют. Здорово, что люди чтут свои традиции, в Харькове с этим туго. Кажется, что фильм абсолютно передал ту атмосферу – атмосферу маланки. Обязательно надо приехать еще и посмотреть на это действо в реальности.»

Анніка Ківіренко (Харків): « Це для мене був перший раз, коли я почула про таке свято – Маланка. Навіть не знала, що в моїй країні є такі цікаві давні традиції. Було дуже інформативно».

ir4wD55KbssЛіза Полозюк (Торез) : «Фільм «Красна Маланка» дозволив мені заглибитися у традиції та звичаї Буковини. Нещодавно я була на Вашківецькій Маланці, це було дуже феєрично та цікаво, але з точки зору українського святкування. Фільм, який ми дивилися у межах проекту ” Твоя країна”,дав мені змогу побачити це свято у традиціях румунського населення Буковини, а також дізнатися, як насправді люди готуються до Маланки . Бо до фільму я й не здогадувалася, що ціле село може готуватися до ночі з 13 на 14 січня аж цілий рік! Хочу сказати, що фільм ” Красна Маланка” дуже вразив мене ще своєю якістю та цікавістю, бо я не була прихильником українського кіно, а ще й арт-хаусу, але цей фільм змінив моє ставлення до кінематографу України.»

Такі враження безцінні. Даний показ надихнув Чернівецьку ФРІ розпочати кінопокази в підтримку українського кіно. Покази Кіноклубу Національного кіно відбуватимуться по понеділкам в LiteraturCafe о 19:00 год. Слідкуйте за інформацією за посиланням:  https://vk.com/fri_chernivtsi

Оксана Передерчук

Залишити відповідь