Закарпатська вишиванка прикрасила липову алею

Share

Фрішники розмальовують вишиванку

1-2 листопада учасники молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив» прикрасили липову алею закарпатською «вишиванкою». Наразі, по всій Україні триває акція «Об’єднай Україну вишиванкою». Ініціаторкою цього проекту стала Наталія Ждянська, яка є членом ФРІ в Ужгороді та студенткою факультету туризму УжНУ.

Вибух патріотизму в Україні почався з часів Євромайдану і жителі нашої країни схаменулись та полюбили своє – українське. Більшість людей почала розмовляти рідною мовою і звернулася до національної символіки, яку ми сьогодні бачимо щодня. У жовто-блакитні кольори прикрашені і околиці міст України: мости, магазини, будівлі, навіть загорожі дитячих садочків. А тепер настав час “вишиванки”.
Наталія Ждянська: «Сам проект було реалізувати не важко, небайдужі допомогли з фарбою та потрібними інструментами. Намалювали ми вишиванку протягом двох днів. Допомагали створювати це “диво” ФРІшники, друзі й просто охочі, яких це зацікавило. Вишиванка прикрашатиме алею до двох місяців, оскільки це спеціальний екологічно чистий пігмент, який з часом зникне.”
Олександра Балог: «Така ініціатива дуже хороша, нам це потрібно. Можливо, ті, хто не вірить в Україну, якось прогулюючись алеєю, відчують, що підтримка і віра – це єдине, чим ми можемо сьогодні допомогти. Не думаю, що ця вишиванка комусь буде заважати чи дратувати. Окрім того, вона нагадуватиме, що ми справжні українці! Також вона є чудовою прикрасою нашої алеї і виглядає неймовірно красиво. Бачила, як її малювали. Дівчата й хлопці ходили з лінійками й замірювали кожен сантиметр, їм варто неабияк подякувати, бо це дуже клопітка робота. Як на мене, то пам’ятати хто ми є насправді – нікому не завадить.»

Закінчений вигляд

Хлопці роблять розмітку для вишиванки

В процесі роботи над вишиванкою

Марія ЗЕЛІНСЬКА

Залишити відповідь