У Грузію – без стереотипів!

Share

1452468_669440769767627_789385836_n

У важкі для людини та країни моменти ти яскраво бачиш, хто є твоїм справжнім другом.

Підтримка Грузією України під час подій останніх двох тижнів, парламентарі та ведучі грузинських каналів, які виходять на роботу з українськими стягами – яскраво продемонстрували близькість наших двох народів…
Ми бачили це в соціальних сітках та новинах…
А четверо ФРІшників з Чернівців, Львова, Донецька та Харкова зовсім нещодавно мали нагоду відчути грузинську гостинність – особисто!
Як це було – читайте у звіті!

Голова Міжнародної служби ФРІ

Олександра Бакун

З 9 листопада по 19 листопада четверо ФРІшників зі всієї України відвідали Грузію в рамках проекту, підтриманому Європейською Комісією, під назвою  «Create and Cooperate for a Change». В учасників склалося позитивне враження як від проекту, так і від країни в цілому.

Христина Бичковська, лідер групи: Грузія дивую своєю красою, щирістю та доброзичливістю. На думку зразу спадає вислів «Georgia welcomes you»…і найголовніше – ти це одразу відчуваєш! Для мене, Грузія – це неперевершена атмосфера. А скільки цікавих речей там, чого тільки варті хачапурі або «грузинський снікерс». Все це вражає і пробуджує бажання повернутися.
У місті Руставі, недалеко від Тбілісі, зібралися представники з України, Іспанії, Литви, Туреччини, Азербайджану, Молдови, Чехії та Грузії. Головними темами даного проекту були: дискримінація, стереотипи, упередження у різних країнах. Зважаючи на те, що це був не тренінг, а Youth Exchange (молодіжний обмін), то учасники мали можливість познайомитися з різними країнами ще краще. Кожен день був наповнений цікавою новою інформацією, різними інтерактивними іграми та енерджайзерами.
Початок проекту був звичайним – ігри, які сприяють знайомству з учасниками: на запам’ятовування імен, хаотичне малювання портретів і позитивні енерджайзери типу «Торнадо» або «Human Knot». Часто учасників розбивали на групи та роздавали різні завдання. Це давало можливість побувати в різних групах, поспілкуватися з різними людьми, потрапити в незвичайні ситуації, поділитися думками та прийти до спільного рішення.
Group
Одним з найцікавіших завдань було «Public Library». Суть цього завдання в тому, що учасників ділять на національні групи та дають завдання обговорити проблеми дискримінації в їхніх країнах. Після цього обирається одна людина, яка стає «книгою в бібліотеці». Отже, з кожної країни є по одній книзі. Решта національних груп рухається від книги до книги, від країни до країни і слухає історії про дискримінацію. Ця вправа дає можливість почути інформацію з перших уст, поділитися досвідом і задати питання. При цьому з власного досвіду хочеться зауважити, що книгою бути не так легко, адже необхідно повторювати майже одні й ті самі речі декілька разів поспіль.
Окрім програмних занять, важливим також є як учасники проводять решту часу. Чи то просто бесіда за обідом, чи прогулянка містом, це зближує людей, дозволяє пізнати один одного у щоденних обставинах. От тут-то і пізнається справжня культура різних країн, їхні звичаї, уявлення, переконання. А як на мене, це і є головною складовою культури.
cuisine
Але насправді неможливо передати словами, що означає відвідати такий проект. Всі ці вправи є цікавими і пізнавальними. Але найважливіше – це зустріч нових друзів, обмін ідеями та незабутня атмосфера культурного різноманіття. Насправді дивовижно – на скільки просто люди з різних країн можуть здружитися всього за 10 днів!
Тож, якщо ви мрієте подорожувати та пізнавати щось нове, то такі проекти саме для вас. Тому не варто боятися і вагатися, адже все насправді дуже просто.

У мене тільки одна порада: Go ahead!

 

Igor' Gukasian - presentation
Ігор Гукасян: Программа была рассчитана на 12 дней, 2 из которых отведены на прибытие\убытие, поселение\выселение. Другие 10 дней включали в себя тренинговую программу, состоящую из курсов, упражнений, игр, квестов и творческих заданий. Минимум теоретической части был компенсирован массой тренингов и развлечений. Поездка включала в себя презентацию стран участников (Украина, Чехия, Литва, Испания, Молдова, Азербайджан, Турция, Грузия), а также две экскурсии в Тбилиси и национальный грузинский вечер. На презентации была возможность подискутировать о состоянии образования в наших странах, рассказать о достопримечательностях и сформулировать представление о своей стране. Было немало дискуссий о роли общественных организаций в странах участников программы, нами была проведена презентация ВМОО «Фундация Региональных Инициатив» и обсуждены возможные варианты сотрудничества и совместных проектов.
Хочу поблагодарить отдельно Международную службу ВМОО «ФРИ» в лице Александры Бакун, а также деканат факультета «Компьютерных Наук и Технологий» в лице Фонотова Анастаса Михайловича и весь отдел Международного сотрудничества ДонНТУ!
Харківський ФРІшник Манар Ал-Караві детально записав усю програму обміну.
Заохочую вас на своїх заходах провести прекрасний енерджайзер з цього списку!

Торнадо/Tornado

One person stands in the middle, the others sits in the circle, and the speaker names some property that he has, and the others which have the same property , should change there places as quick as possible. They will leave just one person in the middle again, and s/he should ask the next question/nane the property. In the case when the leader says Tornado, everybody have to change there places, and the speaker try to occupy place and let another one stay in the middle ;)

Сподіваємося, проект вилляться у серію тренінгів та майстер-класів з боротьби зі стереотипами тут – в Україні!

Наснаги вам та енергії!

Міжнародна команда ФРІ

Залишити відповідь