Грай для демократії – в Мілані!

Share

umbrellas

Для того, щоб побудувати по-справжньому демократичну країну, з повагою один до одного і свободою та безпекою мирних зібрань – потрібна довга кропітка праця, а також досвід інших країн.
Саме за таким досвідом активної демократії ФРІшники 26 жовтня-7 листопада їздили до Мілану.
Про їхні відгуки – читайте у звіті!
З повагою,
Голова Міжнародної служби ФРІ
Олександра Бакун
На проект ACTING DEMOCRACY в Италию от ФРИ ездили 4 участника. У каждого свое мнение, свои эмоции, свой длинный или не очень отзыв.
Но самое главное — всем понравилось

ZIt-MeXKv6s

Саша Билязе, Донецая ФРИ
«Как можно говорить о впечатлениях, о проекте, если итогом было проведение флеш-моба в центре Милана? Мне не просто понравилось участвовать в международном обмене «ActingDemocracy», я в восторге! Я ожидала от проекта интерактивного обучения и дискуссий одемократии, но все оказалось в несколько раз круче. Никакой теории, только активная практика – демократия в действии!
Мне удалось узнать многое о себе и о европейском обществе. Теперь есть огромное желание делиться со всеми вокруг новыми знаниями! Знаниями не только о демократии и как онадолжна работать в современных государствах, но и о культурах других стран, с участникамииз которых я рада быть знакома. Например,в венгерском языке нет личных местоименийженского и мужского рода – они используют условно «персона». Для меня остается загадкой, как венгры рассказывают друг другу истории, но их отсутствие родов или некоторых местоимений совершенно не путает.
Я очень рада, что отчасти спонтанно, отчасти с боем с Итальянским посольством, но все-таки была в Италии.
Международные проекты, где ФРИ является партнером, – это ценнейшие возможности, которые ни в коем случае нельзя упускать!»

UxJUCwjrD_Q

Полина Шевченко, Донецкая ФРИ

«Мы провели на проекте всего 2 недели, но зато какие!
Я получилавсе, ради чего ехала: актерские тренинги, обсуждения демократии разных странЕвропы, перформанс, потрясающее впечатление от Италии.
Проект был действительно замечательным. И дело даже не в программе, вкусной итальянской еде, но в отличных людях — организаторах, фасилитаторах и участниках.
Очень надеюсь увидиться еще :)»

Rz0l96f9K4c

Наташа Криницкая, будущая Киевская Фришница
«Програма Acting Democracy – моя перша міжнародна програма обміну. Дні, які я провела вневеликому містечку Ганделліно, що розташоване в самому серці Альп, справили на мене незабутнє враження.
Під час проекту я отримала цінні знання про сутність демократії та її розвиток в іншихкраїнах Європи. Навчання проходило в інтерактивній формі, за допомогою ігор, симуляцій, театральних дій, що дозволяло не нудьгувати і отримувати різноманітні відомості продемократію на практиці, відчуваючи її в дії.
Набуті навички дали нам змогу організуватифлешмоб в центрі Мілану,який дозволив представникам з 8 країн Європи проголосити свої невідчужувані права на свободу слова, різноманітність, освіту та закликати до активної участі у побудові громадянськогосуспільства. На мою думку, флешмоб не тільки дав нам можливість розказати світу проактивну позицію сучасної молоді, але і показав, що люди з різних країн, різних культур зрізним світоглядом та менталітетом мають спільні цілі і заради їх досягнення здатні об’єднатися.

07iEnBGBs70

Зберігаючи власну національну самобутність, ми на мить відчули себе громадянами світу, світу без воєн, конфліктів, де кожен має невід’ємні людські права, де кожен можебути почутим.
Міжкультурні вечори дали змогупоринути в культуру різних країн.  Адже хто краще, ніжфранцузи покажуть як правильно дегустувати вино, хто краще, ніж італійці розкажуть просвою жести, та продемонструють відмінність італійської мови в регіонах. Румунськийхоровод, грузинські пісні, атмосфера Санкт-Петербурзького вечору – все це вдалося побачити, почути, відчути. Ми були в Італії, але кожен вечір ми ніби переміщалися напівгодини в нову країну.
_4AyqQdD8bw

Що найважливіше, завдяки програмі я познайомилися в з чудовими людьми. Я провела зними всього десять днів, але в мене залишилось враження, що ми були знайомі все життя.
Сподіваюся, що доля зведе нас ще раз.
Дні, проведені в Італії були найщасливішими в моєму житті, що надихнули мене на активу участь в житті суспільства, на самовдосконалення та вдосконалення світу.»

UoVzAzL-0tE

Cаша Швец, Луцкая ФРИ
«Молодіжний обмін був дуже цікавий! Я дізнався багато корисного про демократію в різних країнах.
Італія вразила своєю архітектурою та горами, які заманювали підкорити їх при першому погляді на них.
Обмін супроводжувався різноманітними заходам, як наприклад флешмоб в центрі Мілану, тарізними іншими заходами, якими трішки дивували жителів маленького містечка Ганделіно,захованого між горами.»
Поехать на следующий международный проект можно, став фришником или подписавшись на страничку «Міжнародні проекти ФРІ» Вконтакте.

Залишити відповідь