Студенти по всій Україні вийшли підтримати своїх колег

Share

10 грудня 2013 року студенти по всій Україні вийшли на акцію солідарності з жертвами жорстокого розгону ЄвроМайдану, який відбувся 30 листопада.

Організатори акцій – Українська асоціація студентського самоврядування (УАСС), Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ), Студентська координаційна рада (СКР) й інші студентські та молодіжні організації –  закликали українських студентів до солідарності з потерпілими. Акція у Києві завершилась біля приймальні Міністерства внутрішніх справ (Богомольця 10), де молодь провела масовий флеш-моб, аби показати, що не збирається мовчати та миритись з тим, що відбувається.

Організатори висунули дві чіткі вимоги:

–      Припинити фабрикування кримінальних справ проти студентів та звільнити незаконно затриманих після розгону ЄвроМайдану 30 листопада 2013 року;

–      Притягнути до кримінальної відповідальності організаторів та виконавців кривавої зачистки на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року.

10 грудня було проголошено Днем Студентської Солідарності.

Президент УАСС Єлизавета Щепетильникова звернулась до студентської спільноти світу із закликом солідаризуватися зі студентами України: «Студенти завжди була та будуть рушієм позитивних суспільних дій. То ж ми маємо об’єднуватись задля майбутнього нашого суспільства. Окрім цього, Щепетильникова нагадала, що Європейський союз студентів (ESU) підтримує європейський вибір України та закликає прислухатися до вимог українських громадян.

Член СКР Младена Качурець наголосила на важливості солідарності, адже йдеться не лише про затриманих та покалічених. Насправді зараз кожен з нас незаконно перебуває у СІЗО або лежить покалічений під вартою у лікарні, адже влада своїми вчинками намагається залякати студентство. Тому у такій ситуації лише згуртована, солідарна та потужна протидія усіх разом здатна змусити цю владу припинити протиправні переслідування.

У свою чергу заступник Голови ФРІ Дмитро Дядик переконаний в тому, що влада повинна зрозуміти – проголошення дати 10 грудня Днем студентської солідарності в Україні – це не просто символічний акт, а потужний крок, який закарбує ці події у національній пам’яті. І саме від дій влади залежить, чи ця дата стане аналогом 17 листопада та асоціюватиметься з тиранією чи все ж таки нестиме позитивні спогади. Ми – молодь віримо у світле майбутнє України та докладемо усіх зусиль, щоб наша країна була європейською, сильною державою.

Залишити відповідь