Безкоштовні курси української мови в Миколаєві

Share

Зважаючи на загрозливі тенденції у розвитку мовної ситуації в Україні, набуває актуальності консолідація зусиль політиків, громадськості, викладачів української мови і літератури задля зупинення тотального наступу на українське слово. Значним кроком для подолання цієї проблеми став проект «Безкоштовні курси української мови», створений з ініціативи  Всеукраїнському комітету захисту української мови та громадського діяча Олеся Донія.

Мета проекту: сприяти підвищенню загального рівня володіння державною мовою громадянами України. Пріоритетними залишаються регіони (найперше – Південь та Схід), де вживання української мови недостатньо поширено.

9 грудня Миколаїв долучився до проекту «Безкоштовні курси української мови – Навчи друга розмовляти українською». Курси у місті відбуваються завдяки Ірині Сопільняк, яка  виступає координатором акції в Миколаєві від Миколаївської ФРІшки. Приміщення для курсів надав Коледж преси та телебачення, де і відбулося відкриття. Викладачі – волонтери, безкоштовно викладають українську для всіх охочих.

Програму занять укладено у Києві, й розрахована вона на 36 академічних годин. В рамках курсів також заплановані зустрічі з письменниками, кінопокази, лекції з історії та культури.

Групи слухачів української мови ще формуються, тож запрошуємо всіх охочих приєднатися.

 

Сопільняк Ірина, Миколаївська ФРІшниця


Залишити відповідь