Виступ голови Київського осередку ФРІ у Верховній Раді України

Share

20 листопада 2013 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулись парламентські слухання на тему «Участь молоді в суспільному житті: економічна активність».  У слуханнях брали участь  представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, профспілок та представники громадських молодіжних організацій. 52 учасники слухань реферували про нагальні проблеми української молоді, про питання її економічної активності.

За парламентською трибуною виступала й голова Київського осередку Фундації регіональних ініціатив Ганна Рожкова.
 У своїй доповіді вона акцентувала увагу на внесенні змін до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”:
«Очікується, що у 2014 році до внутрішніх військ буде призвано близько 5 тисяч юнаків. Фактично, це означає скорочення вдвічі кількості призовників, однак аж ніяк  не повне скасування призову. В економічному плані, призов до внутрішніх військ п’яти тисяч хлопців означає, що держава позбавиться п’яти тисяч молодих працівників на 9 місяців, одночасно втрачаючи кошти на їх утримання. Надаємо рекомендації Верховній Раді: внести зміни до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” для скасування примусового призову на військову строкову службу в армію та у внутрішні війська України.»

Також голова КМО ФРІ зазначила, що після прийняття Закону України «Про волонтерську діяльність» було ускладнено роботу волонтерських організацій, тому необхідним є проведення громадського обговорення даного закону.

А також була висунута рекомендація профільному комітету створити громадську експертну раду з молодіжних питань  із метою забезпечення конструктивного діалогу та продуктивної співпраці влади з громадськістю.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак підсумовуючі слухання, наголосив, що пропозиції учасників слухань після узагальнення і вивчення будуть враховані у проекті Постанови     Рекомендацій парламентських слухань, яка буде розглянута Верховною Радою України.

Маємо надію, що влада дослухається до думок і рекомендацій представників молоді.

Залишити відповідь