Взнати свої права у Польші

Share

Одним із пріоритетів ФРІ є захист та доступ до прав людини, а також поширення знань і розуміння того, чим вони є. Молодіжний обмін “Let’s Know Your Rights!” (Тресна, Польща) – лише один із багатьох Міжнародних проектів ФРІ, присвячених цій темі, що відбудуться цього літа і осені.

Слідкуйте за новинами Міжнародної служби і… насолоджуйтесь звітом про проект!:)

Олександра Бакун

Голова Міжнародної служби ВМГО ФРІ

 

Моїм першим молодіжним обміном став проект “Let’s Know Your Rights!”, який відбувся 17-24 серпня у мальовничому польському селищі Тресна. Саме новизна подібного досвіду й примножила щонайменше у кілька разів отримані враження. У проекті взяли участь чотири країни – Україна, Польща, Білорусь і Португалія. Всього було 33 учасника. Мене було відібрано як представника України від ФРІ, за що я дуже вдячна.

Справжній природний відпочинок – гірське повітря, озеро, маленькі дерев’яні будиночки з відсутнім доступом до wi-fi… Не хвилюйтеся, насправді, все було, тільки у їдальні та на її території. Чудовий зайвий стимул не сидіти у вільний час в мережі, до того ж, ані бажання, ані вільного часу як такого майже не було.

Хоча ми виконували різноманітні цікаві завдання, вели серйозні дискусії, піднімали насправді складні питання, все це дійсно можна назвати саме відпочинком, адже заняття проходили у приємному, розважально-творчому руслі, що тільки збільшувало їх ефективність. Організатори проекту Агнєшка Завішляк і Кароль Соколовський доклали чималих зусиль, щоб знайти незвичайні способи вирішення серйозних проблем, зацікавити кожного в усвідомленні значення прав людини, співставленні правозабезпечення на державному рівні у країнах із різним минулим і сучасним.

За час проведення було організовано поїздки до міст Живєц і Бєльсько-Бяла, учасники мали змогу краще ознайомитися з Польщею, відвідати музеї, кав’ярні, торгівельні центри або просто поблукати незнайомим містом, що дійсно дуже цікаво.

Мабуть, найочікуванішою частиною кожного дня стали національні вечори, які давали змогу на кілька годин переміститися у певну країну й пізнати її культуру і традиції, національні пісні, танці й ігри, навіть скуштувати найсмачніші страви. Неабияк у приготуванні національного вечора виділилися дівчата з Португалії, які не тільки змогли навчити запальним танцям, а й влаштували справжній міні-ресторан португальської кухні.

Кожен, настільки різний і особливий, зміг стати на певний час частинкою цілого, настільки всі потоваришували й зблизилися. Перешкоди мовних бар’єрів, менталітету, певної стереотипності поглядів були з легкістю подолані неабияким співлунням міжнаціональної духовності. Прощання було емоційним і складним для кожного. Тішить те, що сьогодні молодіжні обміни дають масу можливостей для таких повторних зустрічей, а реалізація залежить вже тільки від нас.

Анна Савчук

Залишити відповідь