“КіноПросвіт” — фільми, що не зальшають байдужими

Share

11 квітня в арт-кафе “Бюргер” ужгородські ФРІшники провели кіноперегляд документальної стрічки “Дім. Історія подорожі”, що висвітлює екологічні проблеми людства. Акція відбувалася в рамках проекту КіноПросвіт, метою якого є показ фільмів з мотиваційним характером, таких, що змусять задуматися та переосмислити свої цінності.

Дебютний перегляд, як і очікувалося, викликав неоднозначну реакцію та низку суперечок. Хтось вважав фільм песимістичним перебільшенням наявних проблем, хтось підтримував автора у нагальній потребі відмови від “сучасної” паливної енергетики та переходу на альтернативні види енергії. А хтось говорив про неможливість ліквідації екологічних проблем в глобальних масштабах на фоні теперішнього світового менталітету. Потрібен час для зміни людських цінностей, пріоритетів, потрібен час для входження в ритм сталого розвитку, коли ми враховуємо, що нам необхідно залишити комфортну і чисту домівку для своїх далеких нащадків.
У підсумку було сказано приблизно таке, що якщо ми вважаємо себе господарями Землі, то й господарювати потрібно грамотно та виважено, щоб сад та город процвітали, а в оселі був затишок і порядок. Доки ми не усвідомимо, що вся Земля, це наш дім, у нас немає майбутнього.


Впевнені, що наступний захід буде таким же цікавим і корисним.

Михайло Фазан

Залишити відповідь