В Рівному Школа журналістики Молодь-ДІЄ набирає обертів

Share

У Рівному завершилася перший етап Другої Школи журналістики “Молодь-ДІЄ”, який проходив 2-3 березня.

– На другу школу журналістики організатори відібрали Тридцять шість  учасників, це більше ніж на попередній. Учасники школи прослухали тренінги з різноманітних тем у сфері журналістики. Вони дізнались, наскільки журналістська професія впливає на розвиток громадського суспільства, про залежні та незалежні ЗМІ, про специфіку роботи у різних сферах журналістики (газета, радіо, ТБ), про те як правильно писати якісно новини, про вплив блогів на громадську думку та їх ведення. Також учасники дізнались про перевагу нових медіа у новітній журналістиці. – говорить координатор проекту Віталій Примак

tq_ZwsvYhfs

– Ентузіазм організаторів, натхнення учасників, атмосфера проекту не може залишати байдужою. На це все “ведешся”, витрачаючи свої вихідні і розумієш своїх колег, які також на це “ведуться”. Мабуть, саме ця атмосфера і є причиною того, чому столичні “зірки” журналістики (які, мабуть, за інших обставин обминули би наше місто) приїздять до Рівного. Напевне, саме ця атмосфера і сприяє тому, що учасники школи і тренери отримують багато новин вражень і вмінь, – розповів тренер Сергій Штурхецький.

Сергій Штурхецький

Навчання на школі проводили тренери з міста Рівного та України із багаторічним досвідом роботи у журналістиці: Олексій Кривошеєв ( Екс-редактор “ОГО”), Юліана ТЕТ Редактор “ОГО”), Сергій Штурхецький ( Член Комітету Незалежної медіа-профспілки України, член Комісії журналістської етики.), Якименко Анна (журналіст “Волинського інформаційного порталу”), Отар Довженко (Викладач журналістики в УКУ, представник руху “Стоп цензурі”), Михайло Чубай (журналіст телеканалу РТБ) та Павло Худ (керівник відділу інформації та зовнішніх зв’язків УКУ).

– Проект Школа журналістики Молодь-ДІЄ подарував мені багато вражень та мотивацію бути журналістом. Приємно що до нас, на школу, було запрошенно найкращих  журналістів, яких я поважаю, – говорить учасниця школи Світлана Концимал

Школа журналістики молодь-ДІЄ

В рамках Школи журналістики було презентовано журналістський рух “Стоп цензурі” та громадський рух “ЧЕСНО”.

– – Не важливо чи учасники школи працюватимуть в подальшому жірналістами. На мій погляд важливіший той факт, щоб розширити світогляд молоді. Дати розуміння важливості інформації в сучасному світі і її вплив на повсякденне життя людини та країни вцілому. Це фактично формування нового, сучасного і відповідального громадянина, який здатен взяти відповідальність за те, що відбувається в країні, – говорить Олексій Кривошеєв.

Олексій Кривошеєв

Окрім цього, учасники Другої Школи журналістики 10 Березня ознайомляться  з основами розслідувальної журналістики. Тренером теми буде відомий український журналіст інтернет видання “Українська правда” Мустафа Наєм, якого запросили на школу організатори заходу за підтримкю викладачів Українського Католицького Університету.

Повло Худ

– Подібні навчальні проекти є чудовою альтернативою традиційній журналістській освіті, яка не всім доступна та, на жаль, далеко не завжди виконує свої функції. Сьогодні навчитись справжньої журналістики у практиків і візіонерів професії значно реальніше, ніж за підручниками та методичками. Було приємно бачити такий ентузіазм в очах молоді. Звісно, чудово буде, якщо аналогічні проекти з’являться в інших містах, – говорить тренер Отар Довженко.

Отар Довженко

Після дводенного тренінгу учасники школи журналістики отримали практичне завдання, яке вони будуть виконувати під кураторством тренерів та рівненських журналістів.

Після завершення навчання учасники матимуть змогу стажуватись у провідних ЗМІ Рівного, а саме на порталі “Четверта влада” , розважальному порталі ЧаРівне та інформаційному порталі “ОГО”.

Проект Школа журналістики “Молодь-ДІЄ” реалізовується  МГО “Молодь-ДІЄ” та РММГО “Фундація Регіональних Ініціатив” та підтримується Благодійним фондом Богдана Гаврилишина.

  • Школа журналістики “Молодь-ДІЄ” — це майданчик для спілкування молодих людей яких цікавить журналістика, відповідальних активістів міста Рівного, обміну знаннями, досвідом, ідеями, ініціативами та інноваціями, а також поглиблення знань та навичок роботи в різних жанрах журналістики. Ми хочемо об’єднати новачків журналістів в єдине коло, та надати можливість практики у інтернет виданнях Рівного.

 

Залишити відповідь