В парламенті провалилася законодавча дискримінація жінок

Share

ФРІВерховна Рада не змогла подолати вето щодо законопроекту №0989 (перереєстрований №8282) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій)», норми якого порушують права жінок та інших громадян України. Не вистачило в депутатів голосів і щоб відправити законодавчу ініціативу на доопрацювання в профільний парламентський Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Нагадуємо, що сьогоднішня редакція законопроекту №0989(8282) пропонує обмежити вік жінок, що можуть скористатися медичними послугами штучного запліднення та імплантації ембріона, встановивши граничну межу у 51 рік. Зауважимо, що інша норма законопроекту №0989(8282) про визначення постановами Кабінету Міністрів виключень з цієї заборони щодо жінок, старших 51 року, не рятує ситуацію. Постанову Кабінету Міністрів неможливо прописати таким чином, щоб вона не дискримінувала жінок та громадян України, а також не порушувала міжнародні зобов’язання України, ратифіковані Верховною Радою.

Тому всеукраїнські, регіональні, жіночі, молодіжні та інші громадські організації неодноразово зверталися до влади з вимогою виключити з законодавчої ініціативи №0989(8282) норму про граничний вік користування допоміжними репродуктивними технологіями жінок та громадян України, та рекомендувати парламенту повторно ухвалити законопроект вже без даної норми. Звернення підтримала і ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ).

Текст звернення – https://fri.com.ua/?p=17832

Раніше, перед ухваленням законопроекту в парламенті, щодо його доопрацювання до влади зверталася Київська місцева організація ФРІ. Також зверення всеукраїнських, регіональних, жіночих, молодіжних та інших громадських організацій до Президента України про вето і подальше доопрацювання законопроекту підтримала Харківська місцева організація ФРІ. Також ФРІ разом з іншими організаціями домоглася того, що профільний Комітет рекомендував парламенту відправити законодавчу ініціативу на доопрацювання. Докладніше про це все читайте тут – https://fri.com.ua/?s=8282

Залишити відповідь