Ліфти, що ведуть з підземних ходів в закриті тусовки.

Share
Підходи до громадської діяльності

Чого не вчать в університетах? Одним з найважливіших в кар’єрі молодої людини є корпоративні й ділові стосунки. А точніше — неписані правила цього світу.
Випускники вишів йдуть стукати в двері роботодавця і відкривають цікаву річ: всі двері закриті, робочі групи сформовані, і між ними відбуваються якісь напівтаємні процеси відповідно до власної корпоративної культури.

Існують відкриті шляхи потрапляння на фірми й корпорації, але набагато більше й ефективніше працюють підземні ходи. Якщо говорити про сферу громадської діяльності, то тут є закритість через перенасиченість і неякісність інформаційного простору. Тобто кожна ГО зацікавлена у відкритості і розширенні, але через шквал інформаційного сміття важко пробитися до людей.

Проте самі ГО є унікальними дверями, бо підземні ходи з них ведуть до будь-яких сфер, до будь-яких кабінетів. Адже їхній принцип — гуртуватися навколо суспільно важливих тем, будь то творчість молодих митців, важка промисловість або влада. Дослідження цих тем, звісно, пов’язане з комунікаціями з тими людьми, хто безпосередньо там працює і приймає рішення.  І ніякі легальні механізми не замінять цих живих контактів.

Я вважаю, мені пощастило потрапити в ГО-шну тусовку, бо, по-перше, я зрозуміла, як працюють державні і комерційні установи, по-друге, отримала можливість швидко, ефективно і безкоштовно вивчати щось дійсно корисне, по-третє, познайомилась і знайомлюсь з цікавими і корисними людьми. Мабуть, сукупність цих факторів дозволяє мені триматися на плаву в самостійному житті, не занурюючись в глуху і щільну товщу планктону.

Розповім про декілька днів зі свого життя громадського діяча.

15-18 листопада приймала участь в семінарі «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст».

Це типовий навчальний захід для громадських діячів зі всієї країни. Інтенсивний, ефективний, безкоштовний. Щоб потрапляти на такі заходи треба мати певний потенціал громадського діяча: від просто щирого бажання  до досвіду реалізованих проектів — залежно від рівня навчань.

Семінар організований «Східноукраїнським центром громадських ініціатив» в рамках їхнього проекту «Генплан – ключ до твого міста».

Джерело: група «Генплан – ключ до твого міста» на facebook.com

Навчання сприяло розвитку і покращенню моєї професійної діяльності, в якій я використовую блог. Також я розширила свої пізнання з актуальної для мене теми просторового планування.  Це досить складна тема для нашого суспільства, і я очікую, що скоро коло зацікавлених буде розширюватися, а доти ми піднімаємо актуальність теми, розширюємо коло зацікавлених. На жаль, поки що я не знайшла інших реальних можливостей застосовувати свою містобудівельну освіту. Але на семінарі я познайомилась з однодумцями, дізналась про їхній досвід.

Про сам семінар написав один із учасників, Сергій Мар’янчук.  Сергій веде дуже активну громадську діяльність у вінницьких організаціях «Славіс-Вінниця», «Поступ», громадській раді. Серед їхніх активностей — акція  проти міліцейського свавілля «Молодь знає — молодь контролює», створення довідника ГО Вінничини, участь в дискусіях  першого тематичного «Екологічного Форуму Чорнобильських територій – 2012».

Інна Машек з відомої всеукраїнської екологічної організації «Мама-86». Організація займається широким спектром екологічних питань, розвиває міжнародну співпрацю.

Юрій Апостол, засновник інтернет-спільноти «Громадянське суспільство в Обухові». Спільнота шукає шляхи взаємодії з місцевою владою для реалізації важливих ініціатив, до них вже прислухаються, допомагають в проведенні суботників.

Юлія Грига і Наталія Журбенко з вінницької організації «Філософія серця» займаються дослідженням корупційних механізмів, допомагають сиротам, влаштовують просвітні заходи. Вони активно використають можливості міжнародної співпраці.

Семінар з блогерської майстерності. Фото: Ёш
Семінар з блогерської майстерності. Фото: Ёш

Семінар з блогерства проходив в Чернігові, і повертаючись назад через Київ, я потрапила на великий корпоративний форум – Capacity development forum. Це точка збірки громадських діячів зі всієї України. На подібних форумах зазвичай одночасно відбувається кілька навчальних сесій з інституційного розвитку і є майданчики для вільного спілкування. Форуми – чудова можливість вживу поспілкуватися з важливими людьми, познайомитись з організаціями, які займаються схожою діяльністю. Тут панує напівформальна святкова атмосфера, бути долученим до якої завжди приємно.

Capacity development forum 2012. Фото: Ёш
Capacity development forum 2012. Фото: Ёш

Такі події для когось стають приємним відпочинком, а хтось знаходить тут свій власний ліфт. Тож бажаю молодим учасникам громадського руху корисних знахідок і приємних подорожей на шляху творення майбутнього — власного і цілого всесвіту.

щиро,
Ёш

Залишити відповідь