ВМГО “ФРІ” підримує рух проти законопроекту про наклеп

Share

ВМГО “ФРІ” солідарна з рухом проти рекриміналізації  відповідальності за наклеп та закликають не допустити прийняття відповідного законопроекту №11013, вже затвердженому в першому читанні Верховною Радою.

У 2000 році коли Україна приймала кримінальний кодекс, владою було прийнято вірне рішення виключити наклеп зі списку кримінальних злочинів, у відповідності до вимог резолюції Ради Європи.Як відомо, покарання за наклеп є в Росії та Білорусії. До того ж, в Росії криміналізація наклепу була здійснена зовсім недавно. Дуже схоже, що ця негативна та погрожуюча тенденція докотилась і до України!

18 вересня в Україні в першому читанні законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за наклеп навіть до обмеження свободи на строк від 2 до 5 років, прийняли, а затвердити його в цілому планують ще до виборів.

Вже найближчим часом будуть оголошені дати заходів висловлення протесту цьому законопроекту. ФРІ разом з іншими молодіжними, правозахисними та журналістськими організаціями  закликає слідкувати за новинами та приєднуватись!

Залишити відповідь