Вимагаємо громадських обговорень нового розкладу поїздів

Share

Активісти громадських організацій та профспілок не згодні з новим розкладом руху пасажирських поїздів і вимагають від влади влаштувати громадське обговорення нового розкладу. Особливою проблемою є скасування нічних поїздів.

Новий розклад, що вступив у дію 27 травня цього року, викликав хвилю обурення в суспільстві. Нищівна критика лунає і у ЗМІ, і в соціальних мережах, і в чергах до квиткових кас. Подорожуючі нарікають, що швидкісні поїзди “Hyundai” не є альтернативою відміненим нічним потягам, адже відрізняються як за часом доби, який займає дорога, так і захмарною ціною.

ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, ВГО Інститут “Республіка” та Конфедерації вільних профспілок України звернулися до Миколи Азарова та профільних віце-прем’єрів з вимогою проведення консультацій з громадськістю щодо зміни розкладу руху пасажирських поїздів. На думку організацій, нинішня ситуація негативно впливає в тому числі на рівень соціальної захищеності населення.

“Залізниця – основний вид транспорту для молоді. Скасування багатьох недорогих нічних потягів та введення натомість денних “хюндаїв”, які в декілька разів дорожчі за звичні плацкартні вагони, фактично обмежує а подекуди й позбавляє можливості багатьох людей подорожувати Україною. Публічна дискусія зробила очевидними багато суттєвих недоліків останніх реформ в Укрзалізниці, тому ми очікуємо домогтися відновлення частини скасованих маршрутів”, – говорить Голова ВМГО “ФРІ” Євген Демченко.

Відповідно до Постанови Кабміну №996 від 3 листопада 2010 року у разі звернення трьох громадських організацій влада зобов’язана провести громадські консультації з озвучених питань. Саме цим інструментом і вирішили скористатися активісти.

Для того, щоб долучитися до кампанії, заповніть, будь ласка, коротку анкету (http://bit.ly/KhMPA6) або зв’яжіться з нами.
Опитування щодо того, які поїзди слід повернути: http://bit.ly/KQGayo

Контактна особа:
Ольга Івкіна,
(066) 643 91 88

Залишити відповідь