Мистецький проект G5 (1 етап – література)

Share

z_5c6190c65 травня (хронологія подій і закулісні моменти першого G5)

Ранок (?:?) Місто збирається дуже помпезно відсвяткувати свої 350, ну принаймні настільки потужно, як тільки спроможне, але дороги ще не перекрито, то ж встигаю не тільки вчасно прокинутись, але й приїхати до КМЦ «Є», де і відбуватиметься перший етап проекту «G5 – 5 життів, 5 ідей, 5 талантів». Пізніше місто ще не раз нагадає про своє святкування, але про все по порядку.

(8:30) Біля книгарні починають збиратися сонні організатори, разом з Юлею (автором проекту) приходять наші гості – Олесь Доній та Ілля Стронговський, а за кілька хвилин і жвавий Тарас Прохасько.

(9:00) Завдяки тому, що багато ФРІшників зібралися зранку, щоб допомогти організаторам, вдалося швидко підготувати приміщення до проведення заходу. Завчасно починають з’являтися для реєстрації перші учасники. Отож маємо хорошу командну роботу, що дуже тішить)

SONY DSC

SONY DSC

(9:30) Зал учасників в очікуванні і ми розпочинаємо G5 (етап – література).

SONY DSC

SONY DSC

Першим за стіл лекторів, сідає Тарас Прохасько. Ми часто бачимося у центрі міста, вітаємося, хоча насправді ніколи не були знайомі, не спілкувались за кавою, та Тарас завжди привітно киває у відповідь, а ще мені ніколи раніше не щастило бувати на презентації його книжок, тому зараз радію, що саме він розпочинає проект своєю розповіддю про Чеслава Мілоша та його уроки для України. Його виступ зриває оплески наприкінці :)

SONY DSC

(10:45) Після короткої перерви на каву ми продовжуємо, і саме прийшов час послухати нашого гостя – Олеся Донія. Ми теж не були знайомі раніше, хоча бачились на кількох заходах у столиці. Напевно саме його лекції чекав найбільше. Олесь цікаво розповідає про те, як створювалося мистецьке об’єднання «Остання барикада», про заходи та фестивалі, які організовувались та пригоди у які часто доводилося потрапляти йому та товаришам, щоб зрештою ці події відбулись.

SONY DSC

(12:00) Коли у приміщення увійшла Інга Кейван, я навіть не одразу впізнав її, а от гостя, що прийшов її послухати, одразу – Степан Процюк письменник та викладач мого університету. Нажаль почути лекцію Інги не вдалося, але прочитав багато цікавих відгуків від учасників про неї (напр. «Маленька,тендітна, з очима в яких горить вогник» :)

SONY DSC

(13:00) Далі був вибух імені Іллі Стронговського. Вибух емоцій, позитивної енергії та сміху! Відверто про таємниці видавничого процесу та закулісні деталі. Навіть попри спеку у приміщенні публіка учасників швидко порозумілася з нашим гостем.

SONY DSC

(14:00) «…Жити значить вмирати. Жити значить залишатися живим…» колись прочитав на обкладинці «Наміру» Любка Дереша. В шкільні роки перечитав усі його книжки, і очікував, що колись пощастить  познайомитись з автором. Чи міг я чекати, що таку нагоду подарує мені проект неймовірної, енергійної Юлі Кушнір? Постійно продовжує дивувати мене :) Під час виступу Любка помітив, ще одного письменника – Володимира Єшкілєва.

SONY DSC

(15:15) Багато дівчаток залишилось на фотосесію з Любком :) а за вікнами продовжувалося святкування дня міста. На 100метрівці Франківська зустріли фронтмена «ВВ» Олега Скрипку, та спортивного журналіста, телекоментатора –Олександра Гливинського.

день м

Пригадую, що серед відгуків учасників проекту «G5» прочитав: «Це було найкраще святкування дня міста у моєму житті». Справді, ми провели цей день у колі таких чудових і талановитих людей, маю на увазі не тільки гостей (яким особлива вдячність за той час, і поради, які вони подарували нам), а й учасників, яким велике спасибі за відгуки та побажання організаторам. Вже наступної суботи (12.05) другий етап «G5» – журналістика, то ж побачимося :) Вдячний Юлі за її сили та енергію, ФРІшникам за допомогу та розуміння, Жені Філатову (КМЦ «Є») за підтримку проекту, усім нашим гостям та учасникам за усмішки та настрій, Богові за те, що маю у своєму житті таких людей поруч.

Текст – Тарас Малий, фото – Наталя Бурачок :)

One thought on “Мистецький проект G5 (1 етап – література)

Залишити відповідь