Програма “Старший друг”

Share

В кожного, або майже у кожного з нас в дитинстві був приклад для наслідування. Для когось це був літературний герой захоплюючої повісті чи роману або кіногерой, а для когось старший за віком друг,брат або сестра. Ми наслідували їхні звички, манеру говорити, жести, прагнули досягнути того, чого вже досягнули в житті вони…

І це так класно мати такий позитивний приклад для наслідування, бо ти старанно прагнеш до нових висот, досягаєш успіхів у своїй діяльності. Інколи ми  конкурували зі своїм “прикладом”, маючи сильну мотивацію і намагаючись перевершити їх результати, успіхи, досягнення, і цим самим ми розвивали себе.  Напевно, ніхто не буде сперечатись з тим, що такі позитивні приклади, які формували наш світогляд, мотивували своїми успіхами до розвитку, відіграли важливу роль у нашому особистісному становленні. Але є діти, які не мають прикладу для наслідування, або цей приклад – негативний. До таких дітей відносяться і вихованці школи-інтернату. Доля таких особистостей в майбутньому не надто райдужна. Ви запитаєте, що ми можемо з цим зробити? Повірте можемо!

Коло осіб з яким спілкуються учні загальноосвітньої школи-інтернату є обмеженим. Це їхні вчителі, вихователі, психологи, однолітки та учні старших класів. Спілкуючись у своєму колі діти обмінюються негативним життєвим досвідом, проявляється так званий синергетичний ефект. Зі своїми особистими проблемами вони звикли справлятися самотужки, не звертаючись за допомогою до вчителів та вихователів. Саме в ці моменти буде корисним старший друг-студент, який зможе вислухати, допомогти, порадити. Адже кожен із нас має нас сьогодні певні досягнення і життєвий досвід, який зможе стати у пригоді вихованцю школи-інтернату. Приділяючи час на 2-3 зустрічі на місяць студент матиме змогу скласти в очах дитини позитивний образ для наслідування, який мотивуватиме учня до саморозвитку та самовдосконалення, створюватиме позитивний емоційний фон, посилить впевненість дитини у собі та в своїх можливостях, допоможе розкрити потенціал дитини.

Для втілення цієї ідеї розроблено соціальну програму, яка так і називається “Старший друг”. Ця програма є складовою соціального проекту “Мій волонтерський проект”, який реалізує Миколаївська ФРІ за підтримки Центру соціальних програм компанії “РУССАЛ”. Команда молодих активістів втілюватиме цей задум в життя. Якщо в тебе є чим поділитися або чому навчити дітей загальноосвітньої школи-інтернату ми чекаємо тебе в нашій команді. Подаруй дитині впевненість у собі! Телефон для довідок: 093 31 35 340 (Настя)

                                                 

                                                    Координатор програми   Чернозуб Анастасія

                                                   

 

Залишити відповідь