Молодь проти узаконення “екстремізму”

Share

ФРІ

Членам Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

ШВЕЦЮ В.Д.,  ОЛІЙНИКУ В.М., ШЕНЦЕВУ Д.О., СТРЕТОВИЧУ В.М., ПРОКОПЧУКУ Ю.В., МАЛИШЕВУ В.С., САВЧЕНКУ І.В., ГРИЦАКУ В.М., МОЙСИКУ В.Р., ШЕМЧУКУ В.В., ЛЕЩЕНКУ В.О., ДАРДІ О.П., КОЖЕМ’ЯКІНУ А.А., ПІСКУНУ С.М., ПЛOХОМУ І.І., РИБАКОВУ І.О.

Щодо законопроекту № 9156

Шановні народні депутати!

Закликаємо під час засідання профільного Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відкласти розгляд або не приймати жодного рішення щодо законопроекту № 9156 “Про протидію екстремізму” задля того, щоб після перевиборів Верховної Ради законопроект № 9156 був автоматично відхилений (ч.1 ст.105 Закону “Про Регламент Верховної Ради України”).

Законопроект № 9156 фактично покликаний замінити собою Кримінальний кодекс України та Кодекс України про адміністративні правопорушення. Законодавча ініціатива № 9156 також суперечить Конституції України, Загальній декларації прав людини, ратифікованим Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Міжнародному пакту про громадянські і політичні права – міжнародним зобов’язанням України щодо захисту прав людини. Розпливчаті дефініції законопроекту № 9156 подібні на “зраду Батьківщині” з радянського, та на “розпалення соціальної ворожнечі” з казахського законодавства. Таким чином проект № 9156 зазіхає на права реалізації людиною свободи думки, свободи переконань, свободи вираження поглядів, свободи мирних зібрань та асоціацій, свободи одержувати та передавати інформацію, може призвести до закриття будь-якого ЗМІ та позбавлення волі будь-кого, хто не сподобається владі.

Слід також зазначити, що винесення законопроекту № 9156 у сесійну залу парламенту може призвести до нечуваного передвиборчого скандалу та масових протестів громадськості.

З надією на розуміння і співпрацю,

ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ),

ХОГО “Молодіжна правозахисна група-Харків” (МПГ-Харків),

ВГО “Інститут Республіка”,

Правозахисний центр “Поступ”,

ВГО “Інститут політичної освіти” (ІПО),

ХОГОІ “Взаємодопомога”,

Проект “Без кордонів” ГО Центр “Соціальна дія”

Альтернативні звернення написали:

Мережа громадських організацій “Ініціатива Розмаїття” – http://zmina.org.ua/wp-content/uploads/2012/04/9156_kolesnychenko.doc

ХОГО “Молодіжна правозахисна група-Харків” (МПГ-Харків) – http://zmina.org.ua/wp-content/uploads/2012/04/Scan04242012_151729.jpg

Українська Гельсинська спілка з прав людини (УГСПЛ)

ХОГОІ “Взаємодопомога” – http://zmina.org.ua/wp-content/uploads/2012/04/Scan04242012_151411.jpg

Підтримати звернення можна, надіслвши лист від імені своєї організації на mio.gazeta[at]gmail.com

Залишити відповідь