Громадськість добилася заборони реклами тютюну в Україні

Share

Президент України Віктор Янукович 13 березня таки підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів». За прийняття цього закону близько двох років боролись різні громадські організації, що входять до Коаліції за вільну від тютюнового диму Україну, в тому числі і активісти Фундації Регіональних Ініціатив.


Закон передбачає внесення до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про рекламу» та «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» змін.
Тепер, відповідно до нововведень, встановлюється заборона будь-якої реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби.
Тютюновим компаніям забороняється також виступати спонсорами. Забороняється «надання виробниками тютюнових виробів або пов’язаними з ними організаціями фінансової або іншої підтримки заходам, діяльності, окремим особам або групам, в тому числі політичним партіям або діячам, спортсменам або спортивним командам, артистам або артистичним групам, навчальним закладам усіх форм власності; проведення інформаційних кампаній та заходів для населення, в тому числі з метою профілактики куріння серед молоді, за прямої або опосередкованої фінансової підтримки виробників тютюнових виробів або пов’язаних із ними організацій».
Також встановлюється адміністративна відповідальність громадян та посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами за порушення вимог законодавства щодо заборони реклами та спонсорства тютюнових виробів (залежно від складу правопорушення на громадян може бути накладено штраф від п’яти до двадцяти п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами – від ста до трьохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян).
Також встановлено фінансові санкції для підприємців у разі порушення ними заборони на рекламу, стимулювання продажу та спонсорство тютюнових виробів (від тридцяти тисяч гривень до п’ятдесяти тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу тютюнових виробів).
Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Використані матеріали http://zik.ua/

Залишити відповідь