Мирні зібрання: діалог з владою розпочато

Share

У Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ відбувся круглий стіл на тему «Свобода мирних зібрань. Європейські принципи та українська практика», організований Всеукраїнською Ініціативою «За мирний протест!» (організацією-учасницею якого є ФРІ) та Національним Демократичним Інститутом США. Під час обговорення відомі правозахисники, громадські активісти та політики, представники Міністерства внутрішніх справ, судді адміністративних судів та представники ЗМІ розпочали діалог щодо такої важливої теми, як фундаментальне право людей на мирні зібрання.

Секретар Пленуму Вищого адміністративного суду України, суддя Михайло Смокович

Під час обговорення секретар Пленуму Вищого адміністративного суду України, суддя Михайло Смокович заявив, що не погоджується з багатьма рішеннями українських судів, які обмежували свободу мирних зібрань. А також погодився на пропозицію громадських організацій залучити громадськість у процес узагальнення практики та напрацювання відповідних рекомендацій суддям з розгляду справ про обмеження права на мирні зібрання. Напрацьовані рекомендації потім можуть бути затверджені постановою Пленуму.

Суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Волков

Заступник начальника ВЗГ УМВС України в м.Києві Володимир Дмитренко та представник МВС Ігор Шашкін також виразили свою готовність вести перемовини з громадськістю для покращення ситуації зі свободою мирних зібрань в Україні. Вони також погодилися з рекомендаціями громадськості щодо вдосконалення нормативно-правової бази МВС, яка стосується реалізації права на мирні зіюрання, а також висловили побажання включитися в процес розробки законопроекту “Про мирні зібрання”, який зараз провадять правозахисники.

Заступник начальника ВЗГ УМВС України в м.Києві Володимир Дмитренко

У обговоренні також взяли участь заступник керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Віталій Кулик, суддя Київського апеляційного адміністративного суду Юлія Ісаєнко, заступник Голови Окружного адміністративного суду м.Києва Валерій Кузьменко, суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Волков, члени громадських рад при МВС та Головному управлінні МВС в м.Києві, директор Національного демократичного інституту США в Україні Крістіна Вілфор, відомі правозахисники, члени громадських організацій та рухів, молоді політики.

Директор Національного демократичного інституту США в Україні Крістіна Вілфор
Директор Національного демократичного інституту США в Україні Крістіна Вілфор

Круглий стіл у Києві розпочав серію обговорень у різних регіонах країни. Наступні заходи відбудуться за таким графіком:

  • Рівне, 16.02, 14:00, УМВС в Рівненській обл., вул.Хвильового, 2;
  • Харків, 21.02, 11:00, ГО «Поступ», просп.Леніна, 2;
  • Донецьк, 01.03, 11:00, Прес-клуб, вул.Овнатаняна, 4, оф.205;
  • Луганськ, 14.03, 11:00, Міськвиконком, вул.Пушкіна, 8, 2-ий корпус міськвиконкому;
  • Севастополь, 22.03, 11:00, готель «Зюйд», вул.4-та Бастіонна, 28.
Представник Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест”, член Громадської ради при МВС України, представник Інституту “Респуліка” Володимир Чемерис

Всеукраїнська Ініціатива «За мирний протест!» об’єднала організації та активістів, котрі вже не перший рік займаються проблематикою мирних зібрань: Інститут «Республіка», Центр дослідження суспільства, ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»,  Кіровоградська обласна громадська організація «Комітет відновлення історичної справедливості», Громадянський рух «Відсіч», Запорізька обласна громадська організація «Народний захист», Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, Молодіжна правозахисна група-Харків, Карпатське Агентство Прав Людини «Вестед», Правозахисний центр «Поступ»,  Хмельницький обласний центр молодіжних ініціатив, Кримський правозахисний центр «Дія», Центр громадянських свобод. Мета Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» – захист права на мирні протести в Україні та розвиток загальнонаціональної мережі, котра включатиме у себе активістів та організації, які готові відстоювати право на мирні збори в Україні.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +380976555576 (Олена Літвішко)

Фото – Юрій Ільєнко, УКРІНФОРМ

Відео – Громадський простір

ВІДЕО:

Член Громадської ради при МВС Михайло Каменєв про дії міліції

Громадська активістка Катерина Чепура про дії міліції

Залишити відповідь