Україні необхідний закон про мирні зібрання – Марина Ставнійчук

Share

16 грудня Венеціанська комісія на своєму засіданні розглядала ситуацію навколо прийняття в Україні закону про мирні збори. Член Венеціанської комісії, Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук нагадала, що за останні 5 років Венеціанська комісія надала чотири висновки щодо проектів законів про мирні зібрання.

Радник Президента зауважила, що в парламенті України прийнятий у першому читанні законопроект, який вже двічі пройшов експертизу у Венеціанській комісії. “У нас є конкретні рекомендації Венеціанської комісії, які, в разі їх врахування, дозволять вийти на дійсно прогресивний демократичний європейський закон. У першу чергу це стосується більш чіткого визначення повноважень правоохоронних органів, порядку та строків прийняття рішень адміністративними і судовими органами, чіткого визначення відповідальності за недотримання закону”, – зауважила М.Ставнійчук.

Більшість із зазначених пропозицій уже знайшла своє відображення у проекті закону, що розробила Комісія з утвердження демократії і верховенства права – і, на думку М.Ставнійчук, ці напрацювання обов’язково мають бути враховані.

“Сьогодні у нас є всі шанси нарешті поставити крапку в цьому питанні і законодавчо врегулювати гарантії свободи мирних зібрань в Україні. На сьогодні є політична воля, і Президент України неодноразово наголошував на необхідності вирішення цього питання”, – заявила Марина Ставнійчук.

Прес-служба Президента України Віктора Януковича

Примітка: Мова йде про проект Комісії з утвердження демократії і верховенства права, текст якого розробляли експерти з таких правозахисних організацій як Українська Гельсинська Спілка з Прав Людини (УГСПЛ) та Інститут “Республіка”. Зараз цей проект доробляється в тому числі експертами з інших громадських організацій та профспілок. В тому числі – ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) :)

Залишити відповідь