Міліція і МНС не мали права чіпати намети в Донецьку – правозахисники

Share

Робоча група, створена при Громадській раді Міністерства внутрішніх справ України, заявляє про порушення законодавства з боку донецьких правоохоронців та суддів, які заборонили мирну акцію місцевих «чорнобильців».

Донецькі міліціонери не надали достатніх доказів щодо того, що смерть учасника акції Геннадія Конопльова 27 листопада «настала не в результаті атаки спецназу на наметове містечко», повідомив Радіо Свобода координатор робочої групи, правозахисник Володимир Чемерис.

«Робоча група вказала, що Донецьке управління міліції не мало достатніх підстав звертатись до мера Донецька з пропозицією подати до суду про заборону акції протесту «чорнобильців». Акція протесту «чорнобильців» є мирною. Ні міліція, ні Міністерство з надзвичайних ситуацій, згідно з чинним законодавством, не мали повноважень виконувати рішення суду», – наголосив Чемерис.

В робочу групу з розслідування інциденту, створену при Громадській раді Міністерства внутрішніх справ України, входять такі правозахисники як Володимир Чемерис (Інститут “Республіка”), Олег Мартиненко (Асоціація українських моніторів дотримання Прав Людини в діяльності правоохоронних органів), Михайло Каменєв (Фундація Регінальних Ініціатив) та ін.

У результаті знесення намету голодуючих «чорнобильців» у Донецьку 27 листопада помер один з протестувальників, Геннадій Конопльов. Робоча група Громадської ради МВС України провела в Донецьку власне розслідування.

Джерело: Радіо Свобода

Заява ФРІ щодо загибелі людини під час акції в Донецьку – https://fri.com.ua/?p=13504

Залишити відповідь