Чемерис: “Оскарження рішень про заборону мирних зібрань у судах”

Share
Володимир Чемерис з друзями

Текст роздаткових матеріалів лекції “Оскарження рішень про заборону мирних зібрань у судах” члена Інституту “Республіка” та члена Громадської ради при МВС України Володимира Чемериса. Частина теми була озвучена під час лекції, що відбулася 8 жовтня у Києві під час дводенного навчання в рамках проекту на захист свободи мирних зібрань в Україні, що реалізується в Інститутом “Республіки” та Центром дослідження суспільства за підтримки National Democratic Institute:

“АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ ЩОДО РІШЕННЯ ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРО ЗАХИСТ ПРАВ, СВОБОД ТА ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЗГІДНО СТАТТІ 99 КАСУ ПОДАЄТЬСЯ У ШЕСТИМІСЯЧНИЙ ТЕРМІН З ДНЯ, КОЛИ ОСОБА ДІЗНАЛАСЯ АБО ПОВИННА БУЛА ДІЗНАТИСЯ ПРО ПОРУШЕННЯ СВОЇХ ПРАВ.

Згідно ст. 102 КАСУ цей термін з поважних причин можу бути поновлений або продовжений.

Для того, щоб подати позов щодо рішення органу місцевого самоврядування, треба зробити такі кроки.

1. Визначити, в який суд подавати.

Згідно частини 1 ст. 18 та  частини 1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ), такі позови подаються до місцевого суду загальної юрисдикції (а не до окружного адмінсуду!) за місцем знаходження відповідача (міськвиконкому). Тобто, якщо у місті є поділ на райони, то треба знайти офіційну адресу виконкому (це легко зробити в інтернеті) і визначити, в якому районі міста виконком знаходиться. Отже, позов треба подавати саме у той районний суд, на території (району) якого міськвиконком знаходиться.

Також треба у шапці позову вказати назву суду, його адресу, повне своє ім’я та по – батькові, свою адресу реєстрації та телефон, а також офіційну адресу міськвиконкому та офіційний телефон. Без цих даних позов повернуть.

2. Треба фізично сходити до цього суду і переписати там реквізити банку, до якого треба платити держмито. Ці реквізити у кожного суду різні та часто міняються, тому їх не знайдеш в інтернеті, але вони завжди висять на стенді у канцелярії  суду. Не забувайте, що це має бути мито саме за адмінпозов. Якщо щось не ясно, можна звернутися за консультацією до того працівника суду, який сидить у канцелярії. Він повинен вам все пояснити.

Потім ви йдете до найближчого відділення Ощадбанку і платите це мито (3 грн. 40 коп.).

3. Зробіть по 2 екземпляри:

  • Позову,
  • Оскаржуваних рішення і положення виконкому,
  • Свого паспорту з реєстрацією,
  • Рішення Бабушкінського суду.

2 екземпляри потрібні  тому, що один екземпляр – для суду, а інший – для відповідача.

4. Візьміть цей пакет документів: по 2 екземпляри вказаних документів,  квитанцію про сплату мита (1 екземпляр) та ще один (третій) екземпляр позову і віднесіть це у канцелярію суду. Як правило канцелярії працюють лише зранку до 12-ї або до 13-ї години.

Весь пакет документів ви віддаєте працівнику суду в канцелярії. Якщо все нормально, він ставить на третьому екземплярі позову печатку з датою подачі документів. Цей третій екземпляр він повертає вам, а геть усі інші документи забирає собі.

Якщо щось буде не так, він скаже вам, що треба виправити або додати.

5. Якщо не встигаєте занести позов у канцелярію фізично, відправте його поштою – рекомендованим листом таким чином, щоб на листі стояв штам пошти, датований не пізніше, ніж останній день терміну подачі позову.

6. От і все. Далі треба буде чекати повідомлення суду про те, на яке число призначено розгляд справи та який суддя буде цією справою займатися. Потім ми з вами знову зв’язуємося і плануємо, що робити далі.”

Конституція Україниhttp://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=254%EA%2F96-%E2%F0

Рішення  Конституційного  Суду  №4-рп/2001  від  19.04.2001http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v004p710-01

Антиконституційне рішення Сімферопольської міської ради №2899 від 14.10.2010 про обмеження права проведення мирних зібрань – https://fri.com.ua/wp-content/uploads/2011/10/SimferRada_zaborona.doc

Адміністративний судовий позов щодо антиконституційного рішення Сімферопольської міської ради №2899 від 14.10.2010 – https://fri.com.ua/wp-content/uploads/2011/10/Simfer_Pozov.doc

Апеляційна судова скарга щодо антиконституційного рішення Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради №250 від 25.02.2011 – https://fri.com.ua/wp-content/uploads/2011/10/Simfer_Apelatsia.doc

Рішення Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровськ щодо незаконності антиконституційного рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради №2207 від 21.08.2003 – http://gromrady.org.ua/wp-content/uploads/2011/10/Postanova_Dnipropetr_01.jpg, http://gromrady.org.ua/wp-content/uploads/2011/10/Postanova_Dnipropetr_02.jpg

Рішення Європейського суду від №25691/04 від 26.06.2007 щодо свободи мирних зібрань у Венгрії – https://fri.com.ua/wp-content/uploads/2011/10/EuropeSud_Vengria.doc

Залишити відповідь