У Луцьку спробували допомогти дітям із проблемами

Share

ФРІ Луцьк

Наприкінці серпня у Луцьку стартував проект «Школа дорослого життя: знайди себе!», орієнтований на роботу з підлітками, які опинилися у складних життєвих обставинах.

За словами заступника директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольги Максим’як, підлітковий вік – це чи не найскладніший період у розвитку дитини.

«У цей вік у хлопчиків та дівчаток формується світосприйняття, вони найлегше піддаються впливу тих чи інших соціальних груп. На цьому етапі їх чи не найважче зрозуміти дорослим. У проекті «Школа дорослого життя: знайти себе» використовується принцип «рівний-рівному», який є одним з найефективнішим у соціальній роботі, а також інтерактивні тренінгові методики», – розповіла вона.

За словами заступника директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольги Максим’як, сьогодні у банку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебуває 208 сімей, в яких виховується 391 дитина.

«Після завершення першого тренінгу мені було надзвичайно важко емоційно. Це мій перший досвід роботи саме з такою категорією дітей. Переконана, що така робота, дійсно, хоча б в деякій мірі, змінить світосприйняття дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах», – поділилася враженнями Катерина Лиховська.

«Діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах – це діти ризику», – каже координатор соціальних проектів Волинської обласної громадської організації «Ми плюс» Ігор Демковський.

За його словами, немає проблемних дітей є діти з проблемами. Батьки часто не можуть побачити причини, які зумовили проблеми у дітей. Дуже часто батьки втрачають зв’язок з дітьми, тому що приділяють їм занадто мало часу. Сучасні тато і мама дуже часто на перше місце ставлять вирішення матеріальних питань. На любов та тепло лишається дуже мало часу. Як наслідок, діти починають виховуватися вулицею, середовищем, у яке потрапляють, телебаченням та Інтернетом, – стверджує він

Як наголосив Ігор Демковський, на тренінгах у рамках проекту «Школа дорослого життя: знайди себе!» його організатори хочуть, аби діти не лише зрозуміли  людські цінності, а й відчували тепло, якого вони, можливо, не отримують вдома. Враховуючи психологію підлітків, під час тренінгів використовують технології різних аспектів – ігрові, візуалізацію, розважальні.  «Ми змінюємо не одного чи двох, а формуємо молодь міста», – каже він.

Довідка:

Проект «Школа дорослого життя: знайди себе!» проводиться в рамках програми «Майстерня громадської активності» за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Головні організатори проекту – Луцький міський осередок громадської організації «Фундація регіональних ініціатив», Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Волинська громадська організація «Ми плюс». Усі заходи в рамках проекту відбуваються за підтримки Центральної бібліотеки для дітей м. Луцька.

Залишити відповідь