Перше засідання представників молодіжного руху “Молодь і працевлаштування. Що і як можна покращити?”

Share

28-29 вересня 2011 року в столиці України м.Києві відбудеться перше засідання представників молодіжного руху, спілок роботодавців, органів законодавчої та виконавчої влади, ЗМІ, експертів, на якому буде створено робочу групу з питань покращення працевлаштування молоді. Темою засідання є обговорення та пошук шляхів до вирішення проблеми працевлаштування молоді крізь призму виконання передвиборчих програм парламентських політичних сил України.

Як відомо, одним із завдань держави є забезпечення працездатній молоді гарантованого права на працю та надання першого робочого місця. Пільги та особливості працевлаштування молодих громадян передбачені Кодексом законів про працю, Законами України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про зайнятість населення», «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю» та іншими законами й підзаконними нормативно-правовими актами.

Тим не менше, цього недостатньо для оптимального та своєчасного забезпечення молодих громадян робочим місцем. Тому в рамках групи буде обговорено нові законопроектні ініціативи. Серед них в першу чергу проект Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо стимулювання роботодавців для працевлаштування молоді на перше робоче місце) реєстраційний номер 8783 від 07 липня 2011 року. Ініціаторами законопроекту є народні депутати України Пінчук Андрій, Тедеєв Ельбрус, Колоцей Юрій, Луцький Максим та помічник народного депутата – модератор даної робочої групи Неселевська Аліна.

Теми до обговорення 28-29 вересня:

– розробка універсального проекту закону щодо працевлаштування молоді;

– облік страхового стажу для молоді;

– зменшення кількості безробітних серед молоді;

– зміцнення позиції молоді на ринку праці;

– створення сприятливих умов працевлаштування молоді на першому робочому місці;

– реалізація права на працю випускників навчальних закладів.

Ця буде 3-тя зустріч в рамках програми залучення молоді до прийняття рішень «Краще разом!», яка реалізується національним комітетом ГК «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» (у який входить ФРІ) за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі. Проведення таких зустрічей покликане здійснити включення молоді в процес підготовки та прийняття державних рішень.

Кожна молода людина, може долучитися.

Для участі необхідно подати:

– заповнену анкету (додається);

– коротке резюме (автобіографічні відомості, CV або біографію);

– рекомендацію від молодіжної громадської організації чи органу студентського самоврядування (перевага надається рекомендаціям від учасників кампанії МВАРТА).

Заповнені документи слід надіслати на mvarta@mvarta.org.ua з позначкою «Robocha hrupa MVARTA: pracya» не пізніше 24 вересня, до 19:00. Усі учасники будуть відібрані на конкурсних засадах. Загалом буде сформована група експертів в кількості 30 осіб з усіх регіонів України.

Учасники забезпечуються всіма умовами для засідання робочої групи, харчуванням та проживанням в готелі 28-29 вересня, навчальними матеріалами, експертною підтримкою членів національного комітету. Проїзд – як правило, за рахунок учасників (оплата проїзду – є внеском учасника в проведення заходу).

Додаткові контакти:

Аліна Неселевська тел. (093)300-19-19, (044)537-14-26, e-mail: neselevska@gmail.com

Сайт кампанії – www.mvarta.org.ua

Залишити відповідь