Результати першого засідання робочої групи з питань покращення працевлаштування молоді

Share

Нагадуємо, що 28-29 вересня 2011 року в столиці України м.Києві відбулося перше засідання представників молодіжного руху, спілок роботодавців, органів законодавчої та виконавчої влади, ЗМІ, експертів, на якому була створена робоча групу з питань покращення працевлаштування молоді. Темою засідання було обговорення та пошук шляхів до вирішення проблеми працевлаштування молоді крізь призму виконання передвиборчих програм парламентських політичних сил України.

Ця була 3-тя зустріч в рамках програми залучення молоді до прийняття рішень «Краще разом!», яка реалізується національним комітетом ГК «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» (у який входить ФРІ) за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі. Проведення таких зустрічей покликане здійснити включення молоді в процес підготовки та прийняття державних рішень.

Як відомо, одним із завдань держави є забезпечення працездатній молоді гарантованого права на працю та надання першого робочого місця. Пільги та особливості працевлаштування молодих громадян передбачені Кодексом законів про працю, Законами України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про зайнятість населення», «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю» та іншими законами й підзаконними нормативно-правовими актами.

Тим не менше, цього недостатньо для оптимального та своєчасного забезпечення молодих громадян робочим місцем. Тому в рамках групи буде обговорено нові законопроектні ініціативи. Серед них в першу чергу проект Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо стимулювання роботодавців для працевлаштування молоді на перше робоче місце) реєстраційний номер 8783 від 07 липня 2011 року. Ініціаторами законопроекту є народні депутати України Пінчук Андрій, Тедеєв Ельбрус, Колоцей Юрій, Луцький Максим та помічник народного депутата – модератор даної робочої групи Неселевська Аліна.

Теми, що обговорювалися 28-29 вересня:

– розробка універсального проекту закону щодо працевлаштування молоді;

– облік страхового стажу для молоді;

– зменшення кількості безробітних серед молоді;

– зміцнення позиції молоді на ринку праці;

– створення сприятливих умов працевлаштування молоді на першому робочому місці;

– реалізація права на працю випускників навчальних закладів.

Експерти круглого столу «Відкритий діалог «Влада-Роботодавці-Молодь»:

П.І.П. Посада/Організація
Пінчук Андрій Павлович

(на презентації)

Народний депутат України, Голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації ”Молоді регіони”
Вакуленко Ольга Олександрівна Начальник Відділу розвитку трудового потенціалу та альтернативної служби Департаменту ринку праці та зайнятості при Міністерстві соціальної політики України
Сташенко Олена Петрівна

Денисова Ніна Миколаївна

Начальник управління організації надання соціальних послуг Державного центру зайнятості

Начальник відділу організації професійного навчання Державного центру зайнятості

Ковш Вікторія Вікторівна

Головний спеціаліст Департаменту молодіжної політики Державної служби молоді та спорту при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України
Кузовой Юрій Віталійович

Директор Департаменту розвитку соціального страхування Федерації роботодавців України
Потапова Ірина Олексіївна

Головний спеціаліст з питань зайнятості Федерації профспілок України
Баран Григорій Петрович Координатор проектів Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження»

Напрацювання робочої групи:

Додаткові контакти:

Аліна Неселевська тел. (093)300-19-19, (044)537-14-26, e-mail: neselevska@gmail.com

ОРГАНІЗАТОРИ:

Організаторами є організації-учасники Всеукраїнської громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!”, яка об’єднує незалежні позапартійні всеукраїнські молодіжні організації та об’єднання органів студентського самоврядування на час роботи діючого скликання Верховної Ради України у 2007-2012 роках. До складу Національного комітету “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” входять 12 позапартійних всеукраїнських молодіжних організацій та 2 об’єднання органів студентського самоврядування. А саме: ВМГО “Дебатна Академія”, ВМГО “Молода Просвіта”, Студентська Рада Києва, ВМГО “Студентський патруль країни”, ВМГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”, ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, ВМГО “Європейська молодь України”, ВМГО “Колегія молодих управлінців та юристів”, ВМГО “Спілка Ініціативної Молоді”, ВМГО “Українська асоціація студентського самоврядування”, Всеукраїнська Студентська Рада при Міністерстві освіти і науки, ВМГО “Українська Студентська Спілка”, ВМГО “Молодий Рух” та ВМГО “Студентська Республіка”. До складу регіональних комітетів кампанії входять і інші місцеві позапартійні молодіжні, студентські та шкільні організації.

Сайт кампанії – www.mvarta.org.ua

Залишити відповідь