Пісні. Намети. Пацючок.

Share

1dsc_5361

Стати FREЕ…Так, 70 учасників табору стали free завдяки освітньому проекту “Be FREE” у Гомільшанських лісах 24-28 червня 2011 року!

Наша розповідь про пацючка…

Пацючок– це не тільки іменник, що з ніжністю називає постійного мешканця старих підвалів, це ще й головний герой табору “Be FREE- 4″, що пройшов нещодавно у Національному парку Гомільшанські ліси. Наметове містечко четвертого ФРІшного табору пригорнуло талановиту молодь країни, людей з багаторічним досвідом роботи
у громадській сфері, іноземців українського походження та образ хвостатого гризуна, що заставив сміятись до сліз над, на перший погляд, несмішними словами на ромео-джульетівську тематику.

Все просто: креативні Таборові “знавці” англійської мови у пісні Radiohead “Exit Music” адаптували під рідну мову останні слова – замість “that you choke” всім учасникам ясно чулося “пацючок”… Прослухати її та переконатись в такому караоке можна тут :)

4dsc_5546

Почулося… побачилося… примарилося..

Образ пацючка, звичайно, з’явився не просто так- вдень учасники табору брали участь у тренінгах на найрізноманітніші теми: проектного менеджмент, основи правозахисництва та співпраці з органами державної влади від Андрія Юрова, тайм-менеджмент, позитивна психотерапія, вегетаріанство, автостоп, методики швидкого запам’ятовування, трансерфінг та ін. Тобто, за день, повний тренінгів та нової інформації, хотілося розслабитися, пограти та послухати музику- от тож і під час вечірнього відпочинку і чудом загравшої з колонок пісні Radiohead відбулося перетворення сумної британської на веселу українську, майже народну, пісеньку.

5dsc_5333

Треніги- тренінгами, а відпочинок- відпочинком

На освітньо-мотиваційний Табір приїхали близько 70 учасників з Криму, Києва, Прикарпаття, Харкова та інших містечок. Багато з них відкрили завдяки Харківській ФРІ світ громадського життя, соціальних проектів, творчого Харкова, нових медіа… І чи сподобались їм ті світи? Чи знадобляться їм знання? Ми спитали у них, і вони відповіли…

3dsc_5409

Максим Дергачов, Харків- Лисичанськ, 20 років

Ось і закінчилися ці пять днів таборування у наметовому містечку на таборі BeFREE. Дні закінчилися, а емоції та враження залишилися. Хочу подякувати організаторам, які надзвичайно класно організували не тільки проживання, але й ігри на командотворення та знайомство, завдяки яким через день тренінгів майже всі з учасників табору не тільки знали, як кого звуть, але й дійсно подружилися. Не зіпсувала настрій навіть погода, і незважаючи на те, що усі чотири дні періодично йшов дощ, а можливо в певній мірі і завдяки цьому, враження залишилися тільки позитивні. Було дуже приємно зустріти стільки громадсько-активної молоді: як ФРІшників, так і тих, хто тільки опановує основи громадської діяльності, причому з натхненням та ентузіазмом. Надзвичайно класною була система тренінгів, вони проходили легко, цікаво, без напруження. Теми були дуже цікавими, корисними та важливими. Незабутні емоції залишилися від вечірніх ігор в «Мафію», пісень під гітару, нічного купання у річці Сіверський Донець, святкування свята Купала з стрибанням через ватру та хороводами, і навіть від дуже веселого чергування на кухні)) Чудова природа, гарне повітря, все це також підіймало настрій. Сподобалася фраза Євгена Демченка «В світі дуже багато класних людей! Їх треба тільки знайти». На цьому таборі, я впевнений, кожен з нас познайомився з багатьма класними людьми, і сам став краще.

Валерія Корсун, Ізюм, 20 років

Десь за горами за лісами був собі наметовий тематичний табір. Жив, ріс розвивався і кожний рік збирав у собі  творчу молодь, разом з пєсєнками-сценками :) і продовжує випускати через день перетворену із різних собі людей одну дружню, натхненну купку людей, що вже міркують не про нові ави і статуси у соц мережах, і, головне,  синтизують якісь круті ідеї і продумують усі можливі способи їх реалізації. То такі враження, якщо в художній формі…якщо нє, то – ахєрєть как круто було!..

Анна Корбут, Харківська ФРІшниця
Тренинги в формате свободного пространства, интересные встречи, командообразование и экологичный отдых в национальном парке. Все это вы можете найти на ежегодных лагерях от молодежной организации ФРИ. Очередной харьковский лагерь успешно прошел 24-28 июня 2011 года и собрал около 100 участников и тренеров.
Свободная и творческая атмосфера, влюбляющая в себя природа Гомольшанских лесов и, конечно же, разнообразные темы тренингов: от управления проектами и тайм-мендежмента до особенностей ведической кухни и автостопа. Наверное, именно в сочетании всех этих компонентов рождается этот уникальный формат лагеря, который не оставляет равнодушным ни участников, ни тренеров. Несколько дней пролетают как один, и совсем не хочется уезжать. За 4 дня десятки разрозненных людей объединяются если не в команду, то в крепкую коммьюнити, которая обещает большие перспективы для сотрудничества и развития.
Большой палаточный лагерь в Коробовых хуторах – этот проект ВМГО “ФРИ” (Фундация региональных инициатив) реализуется при поддержки НПП “Гомильшанские леса”. Эта молодежная организация функционирует уже давно и реализует разноплановые общественные проекты, лагеря  “Be free” – симбиоз образовательного, культурного и экологического проекта. Здесь можно познакомиться с принципами работы общественных организаций, получить знания, применимые как в общественной, так и в личной сфере. Тренерами выступают члены ФРИ, а также приглашенные гости. Например, на этом лагере тренинг по правам человека читал Андрей Юров, известный российский социальный философ. Участники “Be free – 4” узнали, как создавать и реализовывать проекты, искать для них финансирование. Как грамотно общаться с милицией, какие права есть у каждого гражданина Украины и каким образом их можно защищать. Как управлять своим временем, совершенствовать память, вкусно готовить и интересно путешествовать… И это не все. Чтобы осознать весь “комплект” подобного лагеря, нужно просто там побывать. До встречи на следующих ФРИ-лагерях! ( Николаевский)

Оля Мироненко, Зміїв, 20 років

Я вперше брала участь у наметовому ФРІ-таборі та у подібному заході взагалі. Сказати, що мені дуже сподобалось – майже нічого не сказати. Серед мальовничої природи ми плідно провели час: організатори підготували тренінги про громадянську активність, управління проектами, медіа, особисту ефективність, де кожен зміг знайти щось нове для себе та поділитись досвідом. Ігри та конкурси допомогли нам стати за ці три дні однією великою сім’єю, здавалось, ми вже знаємо один одного сто років. Саме ця атмосфера допомогла забути про дощ і зігрівала нас від холоду, що деякий час намагався нам завадити.
Звісно, не можна забути і про пісні біля ватри, і про купання в Сіверському Дінцю, і про Козачу гору, і про польову кухню – було дуже смачно. Окрім нових знань, я отримала море позитиву, багато нових, цікавих та корисних знайомств, заряд для нових звершень та бажання досягати більш високих цілей. А також бажання стати частиною такої креативної та енергійної команди. Дякую!

2dsc_5401
Медіа-департамент Харківської ФРІ
Світлана Охович
ohovich@gmail.com
ПАРТНЕРИ
d0b4d0b5d0b2d0bed187d0bad0b03-2Ñòàíäàðòíèé CMYK

2 thoughts on “Пісні. Намети. Пацючок.

Залишити відповідь