Донецькі ФРІшники — за крок до перемоги у дебатах!

Share
Донецька ФРІ
Горлівка

Наш власкор про мрії, сподівання, моральне падіння та несправедливість реального життя і горлівських пацанів, про все, що мав змогу побачити та відчути 1-3 липня  у м. Горлівка під час регіонального дебатного турніру “Знай права”. Утім, слід зазначити, що традиційні звинувачення у софістиці та популізмі на цей раз були неактуальні, бо саме дебати стали лише фінальною частиною тривалого освітнього процесу. Протягом місяця 30 відібраних аплікантів долали онлайн-частину, присвячену поглибленню їхніх знань, щодо прав національних та етнічних меншин, та формуванню необхідних дебатних навичок.

Захід мав стати пілотним проектом у впровадженні дебатів нового “інформативного” рівня. За втілення його в життя взялася ціла низка, безумовно, авторитетних інституцій: Донецька молодіжна організація “Noetikos”, дискусійний клуб м. Горлівка, правозахисний центр “Поступ” та Союз молодих юристів АР Крим.

Проте, крітерії конкурсу виявилися досить суворими, а географія співробітництва розширилася до більшості областей Східної України, тож організатори оголосили про додатковий набір бажаючих. Донецька ФРІ, розуміючи важливість моменту, делегувала двох найбільш підготовлених хлопчаків — Олександра Кисельова та Костянтина Шубіна.

Урочисте відкриття відбулося у філософському кабінеті Горлівського інституту іноземних мов, де учасників познайомили зі спеціальними експертами, що мали оцінювати зміст та якість промов: Любов’ю Захаровою (Молодіжний правозахисний рух) та Сашею Шимазі (Корпус Миру). Після двох відбіркових раундів учасники, нарешті, змогли повечеряти та заїхати у готель. Нажаль, запланована ексурсія Горлівкою відбулася без куратора та у досить прямому напрямі: майбутні правозахисники шукали найближчі магазини, щоб банально купити їжі, бо на турнирі — це було питанням індивідуального виживання і ніяк не контролювалося оргкомітетом.

Наступного ранку хлопців та дівчат, що тільки-но встиги познайомитися у реалі після чотирьох тижнів онлайн-листування на сайті argumentator.org, брутально підняли о 7:30, бо не можна пропускати екскурсію до єдиного у світі державного музею мініатюрної книги. Проте, наші ФРІшники легко перейшли через цю перепону та, навіть, здобули приз від музею — міні-збірку автора колекції В.А. Разумова. Не зламав бойовий настрій і тренінг з прав людини від МПД та Поступу, хоча було чутно нарікання, що жодної нової інформації не  озвучили. У передчутті обіцяного грандіозного socials дебати пролетіли миттю. Цілий нічний клуб “Павутина” опинився під владою дебатерів, що дивилися соціальні ролики, танцювали та вибудовували неформальну систему комунікації.

Коли 3 липня було оголошено команди-фіналісти, команда “ФРІ, вперед” (Кисельов та Шубин) прогнозовано отримала визнання. Водночас, у вирішальному батлі, інтелігентні напівголодні та недоспані хлопці поступилися досвідченим харківчанам. Хоча, ми все одно пишаємося ними.

Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці фонду Humanity in Action Poland та PZU Foundation.

Олександр Кисельов
Медіа-Департамент Донецької ФРІ

Залишити відповідь