Від слова “цукор” в роті не солодшає. Міносвіти дезінформує ЗМІ та громадськість

Share
Михайло Лебедь
Михайло Лебедь

Сьогодні прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС) оприлюднило на Урядовому порталі інформацію під назвою “підстав для мітингів студентів немає”.

Вимушені заявити, що повідомлення прес-служби МОНМС насправді дезінформує ЗМІ та громадськість.

По-перше, прес-служба МОНМС стверджує, ніби “усі 9 пропозицій” студентських та молодіжних організацій, які протестували проти попередніх варіантів законопроекту “Про вищу освіту”, “враховано” у міністерському проекті Закону. Дана інформація не відповідає дійсності. Оскільки лише 2,5 наших пропозицій були враховані Міністерством.

По-друге, прес-служба МОНМС стверджує, ніби міністерський проект передбачає “незмінну плату протягом усього терміну навчання для студентів-контрактників”. Дана інформація не відповідає дійсності. Оскільки насправді міністерський проект Закону передбачає можливість збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час на будь-яку суму.

Нагадуємо, що всупереч перемовинам з дієвими студентськими та молодіжними організаціями, проект МОНМС продовжує суттєво дискримінувати абітурієнтів, студентів, викладачів. Найбільше хвилюють молодь наступні норми проекту:

 • завуальований, проте фактичний дозвіл адміністраціям ВНЗ збільшувати плату за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму;
 • фундамент для “стипендіальної реформи”, яка може позбавити стипендій, зокрема, студентів-“четвірошників”;
 • фактичний дозвіл збільшувати навантаження на викладачів;
 • ведення “триступеневої системи вступу” до ВНЗ, що загрожує повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів;
 • можливість відраховувати студентів з ВНЗ через невизначений “академічний плагіат” (зокрема, в проекті не прописано процедуру, згідно з якою має визначатися, чи є щось “академічним плагіатом”, чи ні);
 • профанація автономії ВНЗ;
 • та ін.

Докладніше про небезпеки “законопроекту Табачника” читайте тут – https://fri.com.ua/?p=9985, http://bit.ly/irtNsK

Михайло Лебедь,

Голова Ради Старійшин ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ)

0445929831, 0681217741

3 thoughts on “Від слова “цукор” в роті не солодшає. Міносвіти дезінформує ЗМІ та громадськість

 1. Прохання.
  Дайте, будь ласка, чітке посилання на всі ці 9 пропозицій, що висувались студентськими та молодіжними організаціями.

 2. Журналісти телефонують і питають – чим нам не подобається “академічний плагіат”. Рішення якогось керівного органу ВМГО ФРІ на цю тему немає, але більшості робочої групи ФРІ хотілося б, щоб у дефініції було визначено як мінімум те, яка процедура визначення “плагіат-не плагіат”, і, звісно, орган, що приймає рішення на тему “плагіат-не плагіат”.

Залишити відповідь