Луцька ФРІ долучилася до Let’s do it! Ukraine (:

Share
Волинь
Луцька ФРІ

У суботу, 16 квітня, молодіжні громадські організації разом з небайдужими лучанами організують масове прибирання Луцька, – інформує інтернет-видання «Волинська правда».

Аби продемонструвати свою готовність до конкретних дій, з волинським журналістами сьогодні зустрілися координатор проекту «Зробимо Україну чистішою!» Катерина Шкльода, представники організації «Ми +» Анна Антонюк, «Фундації регіональних ініціатив» – Павло Самолюк та директор «Вторма-Луцьк» Микола Петровський.

Як було зазначено на прес-конференції у Луцькому прес-клубі реформ, причиною масового засмічення навколишньої території є відсутність відповідальності на всіх рівнях. Тому і зародилася така концепція – зібратися всім охочим в один день і прибрати місцевість від сміття. До слова, акція «Зробимо Україну чистою!» є загальноукраїнською. Тобто, в один день, як запевняють організатори, з 11.00 до 14.00 години тисячі людей в усіх областях України разом очистять від сміття парки і сквери.

«Ми створили коаліцію,аби об’єднати спільні зусилля і разом створити потужну команду для реалізації даного проекту», – розповіла Катерина Шкльода. До слова, до даної акції, крім вищезгаданих організацій у суботу мають долучитися «Національний Альянс», «Демократичний Альянс», «Центр ефективних комунікацій», «Українська народна молодь», студентські організації. Павло Самолюк зауважив, що під час зустрічі з громадським організаціями був сформований чіткий план дій з реалізації запланованого задуму. «Ми хочемо бачити чисті парки, але одному зробити це, звісно, складно, тому і хочемо долучати до цього інших людей. Лише спільними зусиллями, об’єднавшись, ми можемо звільнити наше місто від сміття», – продовжив Самолюк та назвав заплановане масове дійство кроком «на зустріч чистоті».

«Кожен бажаючий має можливість приєднатися до нас і взяти участь у акції. Для цього необхідно зареєструватися на сайті letsdoit.org.ua, для того, щоб ми бачили конкретну кількість бажаючих людей прийти до нас і разом прибирати… Реєструючись на сайті, кожен має можливість вибрати територію, яку він буде прибирати…Позначити на інтернет-карті засмічену територію», – розповіла Анна Антонюк та зауважила, що за кожною територію прибирання буде закріплений координатор. Організатори заходу нагадали, що така ініціатива є не лише всеукраїнською, але і всесвітньою. До аналогічних акцій долучаються, до прикладу, Литва, Естонія, Латвія, Індія, Португалія, Румунія. «Ми хочемо показати, що у нас сміття дуже багато, достатньо вийти в зелені зони і в парк…Чисте місце знайти щоразу важче і важче. Прибрати за собою людина не дуже прагне і мало для цього робить. Чим більше збирається сміття, тим легше людині у свідомості викинути у загальну купу ще якийсь папірець», – констатує координато проекту.

Катерина Шкльода повідомила, що сміття, яке збиратимуть під час прибирання, сортуватимуть. «Ми окремо будемо збирати пляшки ПЕТ (поліетилентерефталат), склотару й інше сміття. Коли все буде розфасовано і буде стояти у пакетах, ми побачимо, що ПЕТ і скло займає 30-40% із загального об’єму всього сміття. Це говорить про те, що 30-40% об’єму полігонів просто задарма перевантажені», – каже громадський діяч.

У свою чергу Микола Петровський повідомив, що зібране сміття буде надіслане на переробні підприємства України, у тому числі і на «Скло-Інвест».

Робочий момент

На прес-конференції було констатовано, що у Луцьку бракує урн для сміття. Однак, рівень громадської свідомості бере вверх. Громадські діячі повідомили, що звернулися до міської влади за підтримкою у акції. Зокрема, зі сторони місцевих ЖКГ – реманентом. «Ми будемо мало не кричати, щоб допомагали зробити місто чистішим. А після закінчення акції будемо просити і вимагати встановлення смітників. Наразі ми говорили з міською радою – вони погоджуються, що така акція необхідна», – каже Катерина Шкльода.

Як стало відомо, молодь вже зголосилася прибирати такі території Луцька, як сквер на вулиці Теремнівська навколо ставка, парк по вулиці Потебні, парк поблизу університету «Україна» в 40-ому мікрорайоні, береги річки Сапалаївка (починаючи від навчального комплексу №9 і закінчуючи парком 900-річчя Луцька).

Щодо можливого приїзду зірок шоу-бізнесу до Луцька на акцію з прибирання, то організатори кажуть, що поки невідомо чи відомі особистості приєднаються до лучан. А волинські зірки шоу-бізнесу, за словами організаторів, поки ігнорують дійство. «Деяким пропонували, але вони у нас дуже зайняті люди…Вони сказали, що підтримають словом у разі чого», – сказала Катерина Шкльода.

За матеріалами інтернет видання:  Волинська правдаЗалишити відповідь